Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy odczułeś/odczułaś już wpływ epidemii na działanie Twojego gospodarstwa?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Wiadomości z branży
Nowa strategia Ciech Sarzyna

Przedstawiciele Ciech Sarzyna przedstawili 20 lutego nową strategię biznesową spółki. Zakłada ona realizację największego w historii firmy planu inwestycji w nowe produkty, a także ekspansję zagraniczną. Rozwój oferty produktowej ma wesprzeć nowoczesne laboratorium badawczo-rozwojowe, które otrzymało niedawno prestiżową certyfikację GLP (ang. Good Laboratory Practice, pol. Dobra Praktyka Laboratoryjna).

Ważnym celem nowej strategii spółki jest również pełne wykorzystanie potencjału zakładu produkcyjnego w Nowej Sarzynie poprzez przeniesienie produkcji z przejętej w 2018 r. hiszpańskiej spółki Proplan, dostawcy środków ochrony roślin działającej na trzech kontynentach. Znaczącą przewagą konkurencyjną polskiej spółki, będącej liderem na krajowym rynku herbicydów zbożowych, jest bowiem największa w Europie instalacja do produkcji MCPA. Nowoczesna linia produkcyjna gwarantuje najwyższą jakość produktów wytwarzanych przez Ciech Sarzyna, pozbawionych zanieczyszczeń.

Przedstawiciele koncernu przypomnieli, że spółka realizuje obecnie największy w swojej historii plan inwestycyjny w nowe produkty i doskonalenie obecnych produktów, np. znaczące poszerzenie zakresu stosowania herbicydów Chwastox. Ciech systematycznie rozbudowuje swoje portfolio w oparciu o dostępne substancje czynne, tworząc kompleksowe programy ochrony najważniejszych upraw w Polsce. Spółka oferuje pełną ochronę herbicydową zbóż, regulację wzrostu, pełną ochronę fungicydową oraz zaprawianie nasion. W uprawach kukurydzy jest to pełna technologia ochrony herbicydowej o działaniu nalistnym i doglebowym, a w uprawach rzepaku – ochrona herbicydowa i fungicydowa oraz skracanie roślin.

Podsumowując najważniejsze wydarzenia minionego roku, przedstawiciele Ciech Sarzyna podkreślili przede wszystkim bardzo dobrą sprzedaż produktów marki Chwastox. Ich udział rynkowy w aplikacji wiosennej systematycznie rośnie – w sezonie 2019 co trzeci hektar polskich zbóż był chroniony tymi preparatami.

Nowa strategia Ciech Sarzyna zakłada również dalszy dynamiczny rozwój sprzedaży na rynkach zagranicznych. Celem spółki jest obecność na ponad 60 rynkach zbytu z możliwością budowy struktur sprzedażowych (dziś jest to 50 państw). Jak przypomnieli przedstawiciele Ciech Sarzyna, w ostatnich latach przychody spółki z eksportu wzrosły 3,5-krotnie, a środki ochrony roślin z Nowej Sarzyny trafiły m.in. na rynek australijski, kanadyjski czy tajlandzki.

Podczas konferencji podkreślono również bardzo dobry przebieg integracji z Proplanem i korzyści z tego płynące, w tym przejęcie obszernego portfela produktów i substancji aktywnych, dostęp do nowych rynków zbytu czy dostęp do nowej infrastruktury badawczo-rozwojowej. Ważną korzyścią tej akwizycji jest również możliwość wymiany portfeli produktowych obu spółek na ich głównych rynkach. Ciech rozpoczął już projekty mające na celu zaoferowanie w Hiszpanii środków zawierających produkowaną w polskich zakładach grupy substancję MCPA, wykorzystywaną m.in. do ochrony zbóż i kukurydzy, a także plantacji trwałych, w tym gajów oliwnych. Z kolei na polski rynek trafiły już produkty Proplanu – m.in. Toscana 75 WG.

(Fem)

 

 

przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat