Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy Pani/Pana gospodarstwo spełnia wymogi Dyrektywy azotanowej?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Wiadomości z branży
Vaxiplant SL chroni truskawki i pomidory

Preparat Vaxiplant SL firmy Arysta jest przeznaczony do podawania zapobiegawczego w ochronie truskawek przed szarą pleśnią, mączniakiem prawdziwym, białą i czerwoną plamistością liści, a także w ochronie pomidorów w gruncie przed bakteryjną cętkowatością.

Substancją czynną preparatu jest laminaryna, mająca podobną budowę cząsteczek do naturalnie syntetyzowanych w roślinie substancji obronnych. Dzięki temu Vaxiplant SL stymuluje odporność o charakterze ogólnym, skierowaną przeciwko różnym patogenom. Utrzymuje się ona nawet do dwóch tygodni – następnie zabiegi mogą być powtarzane lub stosowane w programie ochrony na zmianę z fungicydami. Po podaniu Vaxiplantu SL nie występują osady na owocach oraz innych częściach roślin, nie ma też pozostałości środków ochrony roślin. Ponadto preparat przyczynia się do obniżenia ryzyka powstania odpornych ras patogenów.

W firmie Arysta LifeScience trwają prace nad rozszerzeniem rejestracji Vaxiplantu SL w innych uprawach jagodowych, jak również przeciwko parchowi jabłoni (siostrzany produkt – Plantivax – jest zarejestrowany przeciwko zarazie ogniowej jabłoni).

(Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat