Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy otrzymałeś/aś już pomoc po ubiegłorocznej suszy?
 
Tak
Nie
Nie składałem/am wniosku


Wiadomości z branży
Grupa Azoty apeluje do rolników o nieodkładanie zakupów nawozów 

- Ze względu na już widoczny wpływ koronawirusa na przemysł i transport, dostępność nawozów u autoryzowanych dystrybutorów w późniejszych terminach może być utrudniona – ostrzegają specjaliści z Grupy Azoty. 

Dodają, że wielu rolników podejmuje decyzje o zakupie nawozów w ostatniej chwili, ale w tym roku sytuacja jest szczególna. Choć to dopiero połowa marca, prace polowe już się rozpoczęły. Ponadto nie wiadomo, jaki wpływ na przemysł i rolnictwo będzie miała pandemia koronawirusa.

- Grupa Azoty zawsze jest lojalnym partnerem polskich rolników. Rok 2020 jest rokiem szczególnym, a sytuacja, z którą mamy obecnie do czynienia jest całkowicie nowa i nieprzewidywalna. Nie wiemy, czy koronawirus w Europie nie spowoduje całkowitego wstrzymania transportu międzynarodowego, a nawet krajowego, dlatego chcemy zaapelować do rolników o rozwagę. Jeśli koronawirus spowoduje problemy transportowe, dostawy środków do produkcji rolnej będą utrudnione i ich dostępność może być niewielka, co może spowodować także drastyczny spadek potencjału produkcyjnego gospodarstw rolnych. Dlatego apelujemy, by podejść bardzo poważnie do stanów magazynowych produktów, które są niezbędne w zachowaniu ciągłości produkcji w gospodarstwie rolnym – mówi Piotr Zarosiński, dyrektor Departamentu Korporacyjnego Handlu Segmentu Agro.

Aby zboża, rzepak i pozostałe uprawy wydały dobre plony niezbędne jest właściwe nawożenie. Dobranie odpowiednich dawek może zagwarantować odpowiedni plon i, co za tym idzie, odpowiedni zarobek dla rolników. W związku z nieprzewidywalną sytuacją rynkową, przemysłową i transportową teraz jest najwyższa pora, by podjąć strategiczną decyzję o zakupie nawozów na bieżący sezon uprawowy. 

***

Grupa Azoty to lider w Polsce i jedna z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Grupa zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych. Do jej zagranicznych aktywów należy działająca w sektorze tworzyw sztucznych spółka ATT Polymers z siedzibą w niemieckim Guben oraz Grupa Compo Expert z zakładami w niemieckim Krefeld i hiszpańskim Vall d'Uixó, jeden z czołowych producentów nawozów specjalistycznych dla odbiorców profesjonalnych, którą Grupa Azoty przejęła w 2018 r. 

oprac. (Fem)

 

 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat