Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy uważasz, że w Polsce powinien obowiązywać zakaz hodowli zwierząt futerkowych i zakaz uboju rytualnego (poza potrzebami krajowych wspólnot religijnych)?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
Aplikacje od Syngenty

Aplikacja NieWylegaj ocenia ryzyko wystąpienia zjawiska wylegania zbóż w oparciu o szereg informacji, które musi podać użytkownik. Oprócz informacji zwrotnej na temat prawdopodobieństwa wystąpienia problemu, program rekomenduje konkretne rozwiązania dostosowane do sytuacji. 

Użytkownik po uruchomieniu darmowej aplikacji wybiera gatunek rośliny i wskazuje podatność odmiany na wyleganie. Przy czym wiedza na temat podatności odmiany na wyleganie nie jest wymagana. Można skorzystać z dostępnej listy odmian i wybrać tę, która została wysiana na polu. Kolejny krok to wybór konkretnej fazy rozwojowej BBCH, w której znajduje się uprawa. Dzięki tym informacjom oprogramowanie przygotuje rekomendacje zalecanych produktów i zabiegów. W dalszej kolejności użytkownik ocenia obsadę roślin po zimie oraz wskazuje, czy uprawa według jego wiedzy wymaga dokrzewiania, czy nie. Te informacje wykorzystywane są na dalszym etapie podczas przygotowywania zaleceń.

Aplikacja NieWylegaj w obliczeniach uwzględnia aż dziewięć czynników. Przed końcowym „kliknięciem” wyświetlany jest ekran podsumowania, dzięki czemu raz jeszcze można spojrzeć na wszystkie dane i w razie potrzeb dokonać ostatnich korekt.

Z kolei aplikacja mojeINFOPOLE pełni funkcję codziennego asystenta rolnika, który informuje o zagrożeniach upraw w danej okolicy, podpowie, w jaki sposób najlepiej je zabezpieczyć oraz powiadomi, czy warunki klimatyczne pozwalają na wykonanie zabiegu ochronnego. Obsługa aplikacji jest intuicyjna i wyjątkowo wygodna, a wszystkie najważniejsze funkcjonalności są dostępne w zasięgu kilku kliknięć.

Aplikacja nie tylko informuje o zagrożeniach, ale również rekomenduje konkretne rozwiązania w postaci preparatów Syngenty lub substancji czynnej rozwiązującej problem. Aplikacja jest również zintegrowana z ministerialnym Rejestrem Środków Ochrony Roślin, zatem korzystając z niej można w wygodny sposób odszukać etykietę wybranego preparatu. Z kolei rozbudowany moduł pogodowy ułatwia podjęcie decyzji o przeprowadzeniu zabiegu ochronnego.

Przez miesiąc korzystanie z aplikacji jest darmowe dla członków Syngenta Agriclub.

(Fem) 

 


przeglądaj wszystkie