Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy uważasz, że w Polsce powinien obowiązywać zakaz hodowli zwierząt futerkowych i zakaz uboju rytualnego (poza potrzebami krajowych wspólnot religijnych)?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
Nowe herbicydy Innvigo

W tym sezonie firma Innvigo dołączyła do swojej oferty preparatów przeznaczonych do ochrony kukurydzy dwa herbicydy: Metos 960 EC oraz Tiff 040 OD.

Metos 960 EC to herbicyd do użycia bezpośrednio po siewie kukurydzy (BBCH 00) lub tuż po wschodach roślin, do fazy czterech liści (BBCH ≤14). Elastyczny termin stosowania preparatu daje możliwość wyboru optymalnego momentu aplikacji w przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków glebowych. Substancją aktywną herbicydu jest S-metolachlor. Środek działa selektywnie i układowo, powodując hamowanie kiełkowania i rozwoju siewek chwastów. Dzięki temu są one niszczone zarówno przed wschodami, w czasie wschodów, jak i tuż po nich. Metos 960 EC skutecznie eliminuje chwastnicę jednostronną, palusznika krwawego, psiankę czarną i włośnicę zieloną.

Tiff 040 OD jest preparatem do powschodowego zwalczania chwastów, stosowanym od fazy jednego do siedmiu liści kukurydzy (BBCH 11-17). Jego substancją aktywną jest tifensulfuron metylowy. To herbicyd selektywny o działaniu układowym, przeznaczony do aplikacji nalistnej, który wstrzymuje wzrost i rozwój chwastów. Preparat zwalcza gwiazdnicę pospolitą, komosę białą, marunę bezwonną, rdest kolankowy, rdest plamisty, rumian polny, rumianek pospolity, tasznika pospolitego oraz tobołki polne. Herbicyd ten wykazuje największą skuteczność w stosunku do młodych, intensywnie rosnących chwastów w fazie 4-6 liści. Tiff 040 OD to unikalny herbicyd zawierający wyłącznie tifensulfuron metylowy, a zarazem jedyny środek z tą substancją aktywną do stosowania w kukurydzy.

(Fem)

 


przeglądaj wszystkie