Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy uważasz, że w Polsce powinien obowiązywać zakaz hodowli zwierząt futerkowych i zakaz uboju rytualnego (poza potrzebami krajowych wspólnot religijnych)?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
Nowy zbiornik przedni Amazone

Firma Amazone od kilku lat oferuje rolnikom zbiornik przedni FT 1001, a ostatnio zdecydowała się poszerzyć ofertę o dodatkowy zbiornik przedni FT 1502. Zbiornik przedni FT 1502 umożliwia łatwe powiększenie pojemności zbiornika polowego opryskiwacza zawieszanego UF 02 o dodatkowe 1500 l. Na przykład opryskiwacz zawieszany UF 2002 w połączeniu z FT 1502 ma łączną pojemność 3500 l.

Zbiornik przedni FT 1502 jest zintegrowany z opryskiwaczem zawieszanym, a współpraca między obydwoma elementami zestawu odbywa się poprzez terminal Isobus za pośrednictwem elektronicznego systemu zarządzania obiegiem cieczy FlowControl+. Podstawa techniczna systemu FlowControl+ to dwa elektroniczne mierniki poziomu w przednim i tylnym zbiorniku oraz dwa wysokowydajne injektory. Są one obsługiwane przez dodatkową pompę o wydajności 150 l/min, znajdującą się przy UF. Wydajność transferu w każdym kierunku wynosi do 200 l/min. Dzięki stałemu obiegowi cieczy między zbiornikiem przednim a tylnym ciecz robocza jest zawsze idealnie homogenizowana. Terminal Isobus automatycznie steruje obiegiem cieczy, dzięki czemu zapewnia optymalny rozkład masy. Zapobiega to zbyt wczesnemu odciążeniu przedniej osi. System FlowControl+ automatycznie napełnia jednocześnie oba zbiorniki, a podczas opróżniania oba zbiorniki są automatycznie opróżniane. Na koniec oba zbiorniki są również myte. Za pomocą sterowania ręcznego możliwe jest wyłączenie automatycznej funkcji FlowControl+ i wykorzystanie zbiornika przedniego tylko do transportu dodatkowej wody do płukania lub wody użytkowej. W praktyce pompa FlowControl+ może dodatkowo wspomagać napełnianie UF 02, w związku z czym maksymalna wydajność zestawu może wynosić nawet do 400 l/min.

Przy pojemności zbiornika do 3500 l zestaw UF 02 i FT 1502 w połączeniu z nowoczesnym ciągnikiem może być interesującą alternatywą dla opryskiwacza samojezdnego. Dużą zaletą zestawu jest cena i dodatkowe wykorzystanie ciągnika do innych prac.

(Fem)


przeglądaj wszystkie