Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy otrzymałeś/aś już pomoc po ubiegłorocznej suszy?
 
Tak
Nie
Nie składałem/am wniosku


Wiadomości z branży
Tocata zastąpi Duett

Firma BASF Crop Protection Polska wprowadza na rynek nowy fungicyd Tocata Duo do ochrony zbóż oraz herbicyd Corum 502,4 SL, który zyskał rozszerzoną rejestrację. Odtąd będzie można stosować go nie tylko w ochronie grochu jadalnego, ale również soi, bobu, bobiku i roślin motylkowatych drobnonasiennych (lucerna siewna, nerkowata i sierpowata, koniczyna biała, czerwona, krwistoczerwona – inkarnatka i esparceta siewna).

Herbicyd Corum 502,4 SL, to środek nalistny zawierający bentazon oraz imazamoks. Polecany jest głównie do zwalczania chwastów dwuliściennych i niektórych jednoliściennych. Dzięki niemu można pozbyć się tak uciążliwych chwastów w uprawie soi jak komosa biała, szarłat szorstki, czy samosiewy rzepaku. Aby zapewnić skuteczność preparatu firma poleca stosować go razem adiuwantem Dash HC w fazie od liścienia do czterech liści właściwych chwastów, przy temperaturze wyższej niż 12 st. C, ale nieprzekraczającej 26 st. C. Corum 502,4 SL można stosować w jednym zabiegu w dawce 1,25 l/ha + 0,6 l/ha Dash HC lub w dawkach dzielonych po 0,6 l/ha + 0,6 l/ha. Odstęp pomiędzy zabiegami powinien wynosić 7-14 dni. Corum nie można stosować w łubinie, ponieważ działa na niego fitotoksyczne.  

Natomiast fungicyd Tocata Duo zawiera dwie substancje aktywne: krezoksym metylu oraz epoksykonazol. – W ciągu kilku lat produktem tym chcemy zastąpić środek Duett Ultra 497 SC - mówił Jarosław Nadziak z BASF Crop Protection Polska 25 lutego podczas konferencji w Warszawie. Tocata Duo ma szerszą rejestrację. Fungicyd może być stosowany w uprawie pszenicy ozimej, pszenżyta ozimego, żyta i jęczmienia ozimego, a także w pszenicy i jęczmieniu jarym. Zakres zwalczanych chorób zależy od gatunku zboża. Na przykład w pszenicy i pszenżycie ozimym środek zwalcza fuzaryjną zgorzel podstawy źdźbła, rdzę brunatną, septoriozę liści, septoriozę plew, brunatną plamistość liści oraz fuzariozę kłosów. Tocata Duo zalecany jest w dawce 0,8 l/ha w fazie 32-69 BBCH. 

(ala)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat