Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy uważasz, że w Polsce powinien obowiązywać zakaz hodowli zwierząt futerkowych i zakaz uboju rytualnego (poza potrzebami krajowych wspólnot religijnych)?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
Osobisty wirtualny doradca agronomiczny 

W czasach, kiedy epidemia wymusza na nas zachowanie dystansu społecznego i zakazuje bezpośredniego spotykania się, firmy 365FarmNet oraz BASF wychodzą naprzeciw tym wyzwaniom i potrzebom rolników. Na platformie 365FarmNet dostępny jest już nowy moduł BASF AgSolutions Finder – wirtualny doradca agronomiczny. 

Ponieważ zakazy wykluczyły kontakt z doradcami i agronomami, rolnicy zostali pozostawieni samym sobie. – Dlatego wyszliśmy do nich z rozwiązaniem, które pomoże im rozwiać wątpliwości w zakresie ochrony roślin – mówi Jarosław Adamczak, dyrektor zarządzający 365FarmNet w Polsce. – Dzięki współpracy z BASF zapewniamy ekspercką wiedzę i fachowe wsparcie, z którego każdy może skorzystać, używając do tego przeglądarki w swoim smartfonie.

Wsparcie to nowy bezpłatny moduł na platformie 365FarmNet – BASF AgSolutions Finder. – Podstawową jego zaletą jest to, że umożliwia najszybsze znalezienie rozwiązania problemów, które rolnik zastanie na polu – wyjaśnia Cezary Urban z Agricultural Solutions BASF Polska. – Znając podstawowe informacje o danym stanowisku, odmianie, przedplonie oraz prowadzeniu uprawy rolnik jest w stanie w ciągu dwóch minut zidentyfikować agrofaga oraz znaleźć skuteczny środek do jego zwalczania. Co ważne, nowy moduł może również podpowiedzieć, kiedy i jakiego regulatora wzrostu użyć w danej uprawie – zauważa.

Jeśli rolnik dokumentuje swoje prace w programie 365FarmNet, niezbędne wyżej wymienione dane automatycznie zostaną zaimportowane do nowego modułu i odpowiednio w nim przetworzone. Wystarczy, że wybierze pole, co do którego chciałby uzyskać poradę i rekomendację zastosowania ochrony. Program bardzo szybko zasugeruje, jakie patogeny czy chwasty aktualnie mogą wystąpić na plantacji oraz środek, który powinieneś zastosować.

Jeśli rolnik nie dokumentuje prac na platformie 365FarmNet, również bez problemu uzyska wsparcie doradcze w nowym module BASF AgSolutions Finder. I zajmie to maksymalnie dwie minuty dłużej – będzie musiał „ręcznie” wybrać z listy niezbędne informacje, jak np. gatunek i odmianę uprawianej rośliny czy zabieg, który chciałby wykonać.

- Dodatkowo, przy rekomendacji mamy od razu informację i kontakt do najbliższego dystrybutora danego środka oraz link do sklepu BASF online, gdzie można go zamówić lub dowiedzieć się o nim więcej – wyjaśnia Monika Cieniawska, regionalny doradca ds. sprzedaży i rozwoju rynku 365FarmNet.

Prowadząc dokumentację w programie 365FarmNet, dodatkowo zyskuje się jeszcze jedną funkcjonalność – w nowym module można od razu zaplanować wykonanie oprysku w optymalnym terminie, a po zabiegu i zaksięgowaniu go na platformie wszystko od razu automatycznie zapisze się w kartotece pola.

Firma 365FarmNet stworzyła też dwa nowe rozwiązania, które pozwalają na analizę nawożenia w całym gospodarstwie i na danym polu. Można z nich już teraz korzystać bezpłatnie, trzeba tylko zarejestrować się na platformie www.365farmnet.com i rozpocząć dokumentację zabiegów przeprowadzanych w gospodarstwie. W ten sposób można zobaczyć dokładnie, jakie składniki pokarmowe i w jakich ilościach zostały podane roślinom na danym polu, jaki był koszt nawożenia w danym sezonie na poszczególnych polach lub w całej uprawie czy chociażby jaki był wpływ nawożenia danym składnikiem czy zasobności gleby na plon z danego pola (a nawet jego fragmentów).

Pierwszy moduł to „Analiza składników pokarmowych”. Jest w nim podgląd nawożenia w bieżącym i poprzednich sezonach, można w nim analizować nawożenie i koszty w różnych wariantach. Drugie rozwiązanie to „Map Center – Moje mapy”, które umożliwia naniesienie na siebie kilku map (przy ustawianej przezroczystości), dzięki czemu można przeanalizować np. wpływ odczynu lub zasobności gleby w fosfor na plon. 

oprac. (Fem)


przeglądaj wszystkie