Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy uważasz, że w Polsce powinien obowiązywać zakaz hodowli zwierząt futerkowych i zakaz uboju rytualnego (poza potrzebami krajowych wspólnot religijnych)?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
Nowe produkty w rodzinie AtriGran

Od początku czerwca w ofercie firmy Nordkalk dostępne są trzy rodzaje wapna granulowanego z rodziny AtriGran. Oprócz znanego już wapna węglanowego Nordkalk AtriGran, rolnicy mogą kupić AtriGran Mg oraz AtriGran Humic.

Wapno węglanowe magnezowe Nordkalk AtriGran Mg o zawartości 30 proc. CaO i 17 proc. MgO oraz wysokiej liczbie zobojętniania (54 proc.) wskazane jest do stosowania na wszystkich rodzajach gleb kwaśnych oraz lekko kwaśnych o niskiej i średniej zasobności w magnez, w uprawach rolniczych, sadowniczych i ogrodniczych. Wapno Nordkalk AtriGran Mg jest szczególnie polecane do stosowania przy intensywnej uprawie roślin i na użytkach zielonych.

Wapno węglanowe Nordkalk AtriGran Humic, zawierające kwasy humusowe, zaleca się stosować na wszystkich rodzajach gleb kwaśnych, niezależnie od ich kategorii agronomicznej, a szczególnie na glebach ubogich w próchnicę. Aplikując je poprawiamy właściwości chemiczne, fizyczne i biologiczne gleby w krótkim czasie. W wyniku zastosowania odpowiednich dawek wapna AtriGran Humic możemy nadać glebie odpowiedni odczyn, dostosowany do wymagań różnych gatunków roślin, zwiększyć zawartość kwasów humusowych, przyspieszyć mineralizację resztek pożniwnych, zmniejszyć wymywanie makroelementów z gleby i jednocześnie zwiększyć jej żyzność.

Wszystkie produkty oferowane są w opakowaniach typu BB 0,5 t jak i workach 25 kg. Dostępne frakcje: 1-4 mm oraz 4-8 mm.

oprac. (Fem)

 

 

 


przeglądaj wszystkie