Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy otrzymałeś/aś już pomoc po ubiegłorocznej suszy?
 
Tak
Nie
Nie składałem/am wniosku


Wiadomości z branży
CatrosXL od Amazone

Nowe kompaktowe brony talerzowe CatrosXL (z bardzo dużymi talerzami) są już dostępne także w wersjach o szerokościach roboczych 4-8 m. Składane maszyny zawieszane, dostępne o szerokościach roboczych 4, 5 i 6 m, mogą być opcjonalnie wyposażone w zaczep i tylny układ jezdny TS, dzięki czemu mogą być agregatowane także z mniejszymi ciągnikami. Dodatkowo CatrosXL w wersji 7 i 8 m jest dostępny z podwoziem środkowym TX.

Głównymi elementami brony są talerze o średnicy 610 mm w rozstawie 25 cm i z dużymi odstępami między rzędami talerzy oraz wałem, co zapewnia płynne przejście wielkich ilości masy organicznej. Poza talerzami z głębokimi ząbkami, do pracy na suchych i zwięzłych glebach klienci mogą wybrać wersję z drobnymi ząbkami. Dodatkowo podziałka wynosząca 12,5 cm zapewnia obróbkę całej powierzchni pola. Specjalny kąt natarcia dwóch rzędów talerzy zapewnia bezpieczną jazdę za ciągnikiem oraz optymalne mieszanie przy minimalnej sile pociągowej. Dla perfekcyjnego dopasowania do podłoża i utrzymywania głębokości roboczej talerze są zawieszone na gumowych elementach amortyzujących. Specjalnie ukształtowane odlewane ramię talerzy zostało zmodyfikowane, aby prowadzić talerze bezpiecznie w glebie w każdych warunkach. Maszyny o dużych szerokościach roboczych 7 i 8 m mogą być opcjonalnie wyposażone w ramę ContourFrame. Oba wysięgniki zespołu brony talerzowej są wstępnie hydraulicznie naprężone, co pozwala na dostosowanie się do nierówności terenu. Głębokość roboczą można regulować mechanicznie za pomocą wrzecion nastawczych na maszynie lub hydraulicznie podczas jazdy, bezpośrednio z kabiny. Połączenie między dwoma rzędami talerzy zapewnia pracę obu rzędów na tej samej głębokości. Maszyna zawsze pozostaje równoległa do podłoża i nie ma możliwości jej ściągania ze względu na zmianę głębokości roboczej.

Maszyny TS z tylnym układem jezdnym i zaczepem, o szerokościach roboczych 4, 5 i 6 m charakteryzują się płynną pracą, ponieważ podwozie można całkowicie unieść nad ramą. Dodatkowa masa podwozia pomaga równomiernie zagłębiać się talerzom w podłoże nawet w najtrudniejszych warunkach. Wersja TS jest wyposażona w tłumienie drgań aktywowane w określonych warunkach, co zapewnia płynną pracę. Podczas zawracania maszyna może toczyć się na wale.

Maszyny TX o szerokości roboczej 7 i 8 m mają zintegrowane środkowe podwozie. Optymalne rozłożenie ciężaru oznacza, że maszyny te mogą być bezpiecznie transportowane po drogach. Jednocześnie pozycja podwozia zapewnia maksymalny komfort jazdy dzięki dużej zwrotności na poprzeczniakach.

Do nowego CatrosXL dostępnych jest 11 różnych wałów. Zagarniacze są dostępne również dla wielu wałów, co jest ważne szczególnie w przypadku drugiej uprawy ścierniska lub uprawy przedsiewnej.

(Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat