Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w wyborach do Europarlamentu?
 
Koalicja Europejska
Prawo i Sprawiedliwość
Inne ugrupowanie
Nie zagłosuję


Wiadomości z branży
Mleczarnie się łączą

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol w Grajewie oraz Spółdzielnia Mleczarska Sudowia w Suwałkach ogłosiły zamiar połączenia – poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, którego zgoda jest konieczna do połączenia. Po połączeniu będzie istniał jeden podmiot – Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol w Grajewie, jako spółdzielnia przejmująca.

Z chwilą połączenia członkowie Sudowii w Suwałkach staną się członkami Mlekpolu w Grajewie oraz uzyskają możliwość sprzedaży mleka na takich warunkach, jak dotychczasowi członkowie SM Mlekpol. Majątek spółdzielni przejmowanej przejdzie na spółdzielnię przejmującą, podobnie wierzyciele i dłużnicy.

SM Sudowia prowadzi skup mleka na terenie trzech województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego, a SM Mlekpol na terenie wszystkich 16 województw. Jest ona największą polską spółdzielnią mleczarską oraz jednym z 20 największych przetwórców mleka w Europie. Co roku skupuje i przerabia ponad 1,2 mld l mleka, co stanowi ponad 14 proc. skupu tego surowca w Polsce. Mleko dostarcza do zakładów ok. 14 tys. rolników.

(Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat