Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w wyborach do Europarlamentu?
 
Koalicja Europejska
Prawo i Sprawiedliwość
Inne ugrupowanie
Nie zagłosuję


Wiadomości z branży
Rekord Feerum

Spółka Feerum SA, jeden z największych w Polsce producentów elewatorów zbożowych opublikowała wyniki finansowe za rok 2015. Spółka wypracowała przychody ze sprzedaży na rekordowym poziomie 109,3 mln zł, co oznacza wzrost o 67,1 proc. w porównaniu z 2014 r. Wynik EBITDA osiągnął poziom blisko 16,5 mln zł (wzrost o 43,6 proc. r/r), zysk operacyjny wyniósł ponad 9,4 mln zł (wzrost o 33,7 proc.), natomiast zysk netto 8,9 mln zł, czyli był wyższy o 27,9 proc. od osiągniętego w 2014 r.

Spółka dysponuje obecnie portfelem zamówień obejmującym 36 umów o łącznej wartości ponad
22 mln zł z terminem realizacji w 2016 r. Zmniejszony poziom portfela zakontraktowanego, w porównaniu z takim samym okresem rok wcześniej, zarząd spółki ocenia jako przejściowy, z uwagi na przesunięty okres przyznawania dofinansowania unijnego z ARiMR dla kluczowych klientów.

Obiecujące są także perspektywy dalszej rozbudowy portfela w 2016 r. Oprócz kontraktów na rynku polskim, spółka rozwija sprzedaż na rynkach białoruskim, niemieckim, ukraińskim, rumuńskim, mołdawskim i mongolskim oraz jest zaangażowana w przetargi w krajach bałtyckich. Feerum obserwuje również bardzo duże zainteresowanie klientów z rynku czeskiego oraz krajów spoza Europy.

Feerum konsekwentnie realizuje program inwestycyjny, którego celem jest z jednej strony modernizacja i rozbudowa mocy produkcyjnych oraz ich automatyzacja, z drugiej zaś intensyfikacja prac nad rozwojem innowacyjnych, światowej klasy produktów i rozwiązań technologicznych. Wartość zrealizowanych w 2015 r. inwestycji opiewa na 31,7 mln zł. Tym samym zakończony został program inwestycyjny na lata 2012-15, wspierany od 2013 r. dotacjami z funduszy europejskich, których dotychczasowa wysokość wynosi 24,5 mln zł. Wartość środków unijnych pozostałych do wykorzystania w 2016 r. to 600 tys. zł.

(Fem)

 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat