Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy otrzymałeś/aś już pomoc po ubiegłorocznej suszy?
 
Tak
Nie
Nie składałem/am wniosku


Wiadomości z branży
Unicestwić szkodnika

Firma Agrosimex przygotowała na ten rok trzy nowe produkty, które zaprezentowała 5 kwietnia podczas konferencji w Warszawie. Do portfolio firmy dołączył środek owadobójczy Imidan 40 GW, preparat grzybobójczy Reboot 66 WG oraz ślimakobójczy Metarex Inov 04 RB.

Imidan 40 GW zawiera działający kontaktowo i żołądkowo fosmet z grupy insektycydów fosforoorganicznych. Środek można stosować w uprawie jabłoni oraz gruszy, w których zwalcza szkodniki szczególnie uciążliwe w naszych sadach jak motyle z rodziny zwójkowatych, a więc zwójkówki liściowe oraz owocówki. Działa na jaja, larwy i osobniki dorosłe. Najbardziej skuteczny jest jednak w fazie rozwojowej jaja szkodnika zwanej „czarną główką”. Zalecany jest w dawce 1,25 kg/ha. Najlepsze działanie wykazuje w temperaturze powyżej 15 st. C, a pH wody używanej do zabiegów powinno być na poziomie 5,5. 

Reboot 66 WG to środek do zwalczania zarazy ziemniaka. Zawiera dwie substancje aktywne zoksamid i cymoksanil. Pierwsza z nich działa kontaktowo, druga wgłębnie. Polecany jest do ochrony zapobiegawczej jak i interwencyjnej, maksymalnie do sześciu zabiegów w fazie 21-89 BBCH. Jego okres karencji wynosi 7 dni, a zalecana dawka 0,45kg/ha.

Preparat ślimakobójczy Metarex Inov 04 RB, o działaniu kontaktowym i żołądkowym, przeznaczony jest do zwalczania ślimaków w uprawie ziemniaka, roślin oleistych uprawianych na nasiona (rzepak, gorczyca, len, dynia słonecznik), pszenicy, jęczmienia, owsa, żyta, pszenżyta, kapusty głowiastej, kalafiora, brokuła, kapusty brukselskiej, brukwi, sałaty, szpinaku oraz selera liściowego. Środek ma formę peletu zawierającego ekstrakty z rzepaku, które przyciągają ślimaki. Znajdujący się w produkcie metaldehyd powoduje odrętwienie szkodnika, a następnie jego śmierć w wyniku odwodnienia. Środek należy stosować w dawce 5 kg/ha, maksymalnie trzy razy w sezonie. 

(ala)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat