Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy Pani/Pana gospodarstwo spełnia wymogi Dyrektywy azotanowej?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Wiadomości z branży
Plany firmy BASF

BASF przewiduje, że działalność prowadzona przez dział środków ochrony roślin przełoży się na sprzedaż produktów opracowywanych w latach 2015-25 na poziomie 3 mld euro. Firma chce wprowadzić na rynek nowe produkty do wszystkich zastosowań w dziedzinie ochrony roślin sadzonych w rzędach oraz upraw specjalnych. Te obiecujące prognozy są wynikiem ciągłych inwestycji w prace badawczo-rozwojowe. Tylko w 2015 r. BASF przeznaczył na nie 514 mln euro.

Firma zapowiada, że w 2019 r. odda do dyspozycji rolników nowy rewelacyjny fungicyd. Badania nad tą zastrzeżoną substancją wskazują, że znajdzie ona wiele zastosowań w walce z szeregiem patogenów na kukurydzy, zbożach, soi oraz uprawach specjalnych.

Także nowa zaawansowana receptura dikamby jest jedną z czołowych innowacji, które wkrótce pojawią się w grupie herbicydów. Engenia jest przeznaczona do stosowania w uprawach tolerujących dikambę/glifosat. Na razie czeka na rejestrację i ma być pod koniec tego roku dostępna w USA.

Portfolio insektycydów firmy BASF powiększa się dzięki dwóm nowym substancjom. Składnik bioaktywny broflanilide pozwala bardzo skutecznie walczyć ze szkodnikami przeżuwającymi, dlatego przeznaczony jest dla roślin sadzonych w rzędach oraz upraw specjalnych. Składnik aktywny inscalis jest skuteczny w walce z owadami, które wkłuwają się do rośliny i ją wysysają, dlatego zapewnia długofalową ochronę przed mszycami, mączlikami, niektórymi konikami polnymi, psyllami i czerwcami. Oba produkty zostaną wprowadzone na kilka rynków na całym świecie.

W 2015 r. dział Funkcjonalnej Ochrony Roślin, który oferuje rozwiązania dla zdrowszych roślin dających większe plony i jest uzupełnieniem tradycyjnej ochrony roślin, wprowadził na rynek Limus, który reguluje gospodarkę azotem. Limus jest opatentowanym produktem, który pomaga roślinom utrzymać optymalny dostęp do azotu na wszystkich etapach ich rozwoju, co pozwala osiągać powtarzalne plony. Inne rozwiązania z tego segmentu są w fazie wprowadzania ich na rynek i do 2020 r. powinny łącznie przynieść BASF zysk ze sprzedaży wielkości ponad 500 mln euro. Aby jeszcze zwiększyć sukces rynkowy dzięki innowacjom, dział Crop Proteciton BASF będzie nadal inwestował ok. 9 proc. wartości swojej sprzedaży w prace badawczo-rozwojowe.

(ala)

 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat