Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy Pani/Pana gospodarstwo spełnia wymogi Dyrektywy azotanowej?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Wiadomości z branży
System nawożenia AKRA

Firma Agro-Kombi współpracująca z Karner Dungerproduktion GmBH proponuje na polskim rynku system nawożenia AKRA. Został on opracowany w celu zrównoważonego zasilania gleby w składniki pokarmowe.

Produkty systemu nawożenia AKRA składają się z makro i mikroelementów. Paleta obejmuje łatwo przyswajalne nawozy podstawowe i preparaty dolistne o szybkim i średnioszybkim działaniu. Nawozy wspomagają nie tylko rośliny, ale też pożyteczne mikroorganizmy glebowe, obniżają nawożenie, a przez to zmniejszają obciążenie środowiska azotanami. Mogą też rozwiązać problem przenawożenia i pozostałości szkodliwych substancji w roślinach. W skład systemu wchodzi kilkanaście produktów, m.in.:

  • Akra Kombi to nawóz doglebowy bezazotowy, w postaci granulatu. Poprawia właściwości gleby, podnosi witalność roślin. Mobilizuje zawarte w glebie rezerwy składników odżywczych. W okresie stresu wywołanego suszą stabilizuje plon.

  • Akra Magnesia zawiera dwa główne składniki odżywcze: magnez i wapń. Może być stosowany na glebę przed uprawą roli, na ściernisko lub podczas okresu wegetacji na rośliny. Zabezpiecza przed wystąpieniem zaburzeń wzrostu we wszystkich fazach rozwojowych roślin.

  • Akra Blatt wyprodukowany jest na bazie roztworu siarczanów, a Akra Plus 9 na bazie roztworu octanu. To nawozy dolistne, stosowane w celu zwiększenia witalności roślin, również w okresach zwiększonego zapotrzebowania na składniki odżywcze. Nawozy te można stosować w połączeniu z siarką zwilżaną lub z fungicydami, insektycydami, a jeśli to konieczne – z azotem i adiuwantem.

  • Akra MSB to naturalny preparat wspomagający uprawę z dodatkiem wysoko aktywnych szczepów bakterii kwasu mlekowego. Poprawia żywotność i zdrowie roślin.

  • Akra N-Bakterien Azoarcus to zaprawa nasienna przeznaczona dla zbóż i kukurydzy, zawierająca symbiotyczne bakterie azotowe, które współistniejąc z roślinami wiążą azot. Stosowanie tego preparatu wpływa znacząco na rozwój systemu korzeniowego roślin i ogranicza nawożenie azotowe.

  • Akra N-Bakterien Azotobacter zawiera wolno żyjące wiążące azot bakterie, które żywią się tylko wówczas, gdy w roślinie występuje zapotrzebowanie na azot. Znajduje zastosowanie w uprawy szerokolistnych: kukurydzy, buraku cukrowym, ziemniaku, słoneczniku.

  • Akra Saat to środek wspomagający, przeznaczony do zaprawiania materiału siewnego lub moczenia sadzonek wszystkich gatunków roślin uprawnych. Gwarantuje zrównoważony dostęp do mikroskładników odżywczych.

  • Akra Stroh R.+P to substancja pomocnicza przyspieszająca rozkład resztek pożniwnych. Stosowana jest w formie oprysków w celu szybkiej mineralizacji słomy. Charakteryzuje się wysoką skutecznością także w okresach suszy.


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat