Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy popierasz protesty AGROunii?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
BGŻ BNP Paribas połączył się z Sygma Bankiem

Bank BGŻ BNP Paribas i Sygma Bank Polska, dwa banki międzynarodowej Grupy BNP Paribas działające w kraju, połączyły się tworząc jeden z najbardziej uniwersalnych banków na rynku.

31 maja wraz z dokonaniem wpisu w KRS nazwa Sygma została zastąpiona marką BGŻ BNP Paribas. Fuzja banków jest efektem realizacji planów połączenia wszystkich instytucji bankowych Grupy BNP Paribas działających w Polsce. - Możemy teraz zaoferować kompleksową ofertę klientom z każdego segmentu: od pożyczek ratalnych, przez karty kredytowe, obsługę firm, korporacji, sektora rolnego, kończąc na private banking i bankowości inwestycyjnej. Jestem przekonany, że połączenie dwóch komplementarnych banków sprawi, że łatwiej nam będzie zyskiwać udziały w kolejnych obszarach rynku – mówi Tomasz Bogus, prezes Banku BGŻ BNP Paribas.

Dzięki połączeniu, Bank BGŻ BNP Paribas stał się drugim największym wydawcą kart kredytowych w Polsce, z udziałem rynkowym na poziomie 13 proc. Udział w rynku pożyczek ratalnych wynosi 19 proc. (trzecia pozycja). Po połączeniu bank obsługuje 2,65 mln klientów, ma blisko 500 oddziałów i 140 własnych punktów obsługi klienta. Współpracuje z ponad 10 tys. partnerów.

Połączenie Sygma Banku i BGŻ BNP Paribas nie wymaga od klientów dotychczasowych banków żadnych działań. Umowy zawarte przez nich z Sygma Bankiem pozostają w mocy i nie wymagają podpisywania aneksów. Numery rachunków bankowych nie ulegają zmianie, aktywne pozostają wszystkie karty i numery PIN. Zakończenie fuzji planowane jest na pierwszą połowę 2017 r.

(Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat