Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy jeździsz na spotkania polowe organizowane przez firmy nasienne i chemiczne?
 
Tak, często
Tak, rzadko
Nie jeżdżę


Wiadomości z branży
Dni Pola Amazone w Lipsku

7 czerwca na terenie zakładu produkcyjnego firmy Amazone w Lipsku odbyło się coroczne spotkanie zorganizowane dla polskich rolników i przedstawicieli prasy branżowej.

Dni Pola Amazone rozpoczęło zwiedzanie fabryki, w której od kilkudziesięciu lat wytwarzane są ciągane opryskiwacze polowe oraz sprzęt do biernej uprawy gleby. Najnowszymi produktami opuszczającymi linie montażowe w Lipsku są obecnie pług obracalny Cayron i agregat talerzowy Certos.

Kolejnym punktem programu była wizyta na firmowych poletkach doświadczalnych. Od 2000 r. prowadzone są na nich badania różnych systemów uprawy gleby – od tradycyjnej płużnej po bezorkową na trzech różnych poziomach uproszczenia. W płodozmianie tych doświadczeń rotują cztery rośliny. W tym roku na kwaterach rośnie rzepak ozimy.

Ostatni etap Dni Pola to pokazy maszyn. Na ściernisku po jęczmieniu zebranym na biomasę zaprezentowano dziewięć zestawów. W demonstracji wzięły udział: brony talerzowe Catros i Certos, kultywator Cenius, pług obracalny Cayron, pneumatyczne agregaty uprawowo-siewne AD-P i Cirrus, mechaniczny siewnik rzędowy D9 i pneumatyczny siewnik punktowy ED.

Przemysław Olszewski


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat