Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy jeździsz na spotkania polowe organizowane przez firmy nasienne i chemiczne?
 
Tak, często
Tak, rzadko
Nie jeżdżę


Wiadomości z branży
Nowy XTender firmy Amazone

Tylny zbiornik w połączeniu z maszyną uprawową pozwala równocześnie prowadzić nawożenie i siew. W taki sposób można wykonywać nawożenie podstawowe, nawożenie wyrównujące w celu rozkładu słomy, podać startową dawkę nawozu dla poplonów albo tylko wysiać poplony.

Najważniejszym elementem XTender firmy Amazone jest zbiornik ciśnieniowy o pojemności 4200 l podzielony na dwie równe komory. Dzięki temu XTender można wykorzystać do jednoczesnej aplikacji nawozów i materiału siewnego albo też do równoczesnego podawania dwóch różnych nawozów. Zbiornik jest wytłaczany bez narożników, krawędzi i spawów co sprawia, że nawóz i materiał siewny mogą spływać bez problemów. Rama zbiornika przewidziana jest dla ciągników o mocy do 600 KM i posiada znakomitą pozycję punktu ciężkości po dołączeniu do ciągnika.

Do systemu dozowania XTender należą dwa napędzane elektrycznie dozowniki o możliwości aplikacji obejmującej zakres od 2 do 400 kg/ha, którą można zmieniać z kabiny ciągnika. Zależnie od materiału siewnego względnie nawozu do wyboru są różne wałki dozujące. Jako wyposażenie specjalne Amazone oferuje również znany z techniki siewu terminal Twin3.0. Do obsługi można tu wykorzystać albo terminal Amazone Isobus albo terminal Isobus ciągnika. Dzięki sterowaniu przez Isobus możliwe jest również nawożenie zmienne.

Aby agregatować XTender z kultywatorem Cenius-TX, producent oferuje specjalne zęby do aplikacji nawozu, które mogą być łączone z redlicami C-Mix 80, 100 albo z nowymi redlicami C-Mix-40. Regulowana blacha prowadząca na zębach pozwala wybrać, jak głęboko nawóz ma być odkładany za redlicami: albo będzie to 100 proc. pod korzeń, 50 proc. pod korzeń i 50 proc. na powierzchni gleby lub też 100 proc. blisko powierzchni gleby.

Nowa redlica C-Mix- 40 została przez firmę Amazone zbudowana specjalnie do spulchniania gleby na głębokość do 30 cm. W porównaniu do redlicy C-Mix 80 wyróżnia ją zmniejszone zapotrzebowanie na siłę uciągu. Na czubku redlicy znajduje się płyta z utwardzanego metalu znacznie zmniejszająca ścieranie redlicy, w wyniku czego przez cały okres użytkowania redlicy nie jest wymagane korygowanie głębokości roboczej.

(Fem)

 

 

przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat