Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy popierasz protesty AGROunii?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
Impress – nowa prasa balotów okrągłych

Nowe prasy balotów okrągłych Impress firmy Pöttinger (stałokomorowe, zmiennokomorowe i kombinacja z owijarką) działają w ten sposób, że pasza ze sterowanego wahliwego podbieracza jest przejmowana przez rotor Liftup i prowadzona górą do belki nożowej. Przepływ masy jest płynny i biegnie górą rotora, a nie – jak w tradycyjnych prasach – dołem.

Technologia Liftup umożliwia naturalny przepływ prasowanego materiału, tzn. pasza może wpływać do komory prasowania równolegle/stycznie (pod optymalnym kątem). W efekcie prasa ma większą zdolność przyjmowania masy i przez to większą przepustowość, przy jednocześnie małej stracie owijanego materiału. Komora prasowania jest w ten sposób wypełniona równomiernie i na całej przestrzeni. Takie rozwiązanie z jednej strony mocno redukuje jazdę lewo/prawo, aby uzyskać dobrze uformowany balot, z drugiej zaś proces formowania w każdych warunkach pracy od samego początku jest optymalny.

Dodatkowo krótkotnąca belka nożowa Flexcut 32 prasy Impress oferuje do 32 noży oraz  indywidualne zabezpieczenie każdego noża. Równa długość cięcia przy produkcji kiszonki umożliwia np. homogeniczne i wymagające mniejszej siły mieszanie przy użyciu wozu paszowego. Ma też pozytywny wpływ na stabilność fermentacji i przez to na jakość

paszy. Krótkie cięcie nie tylko przy produkcji sianokiszonki, ale również w przypadku siana i słomy to jedyne takie rozwiązanie na rynku. Innowacyjne jest również zastosowanie odwracalnych noży Twinblade. Kolejną innowacją jest to, że niepotrzebne są już tak zwane noże ślepe, ponieważ te noże, które nie są w danym momencie używane służą jako wypełnienie przestrzeni tnącej. Prasa wyposażona jest w wychylaną belkę nożową ze sprawdzonym systemem Easy Move. To oznacza bezpieczeństwo i komfort pracy: prace konserwacyjne mogą być przeprowadzane poza kanałem cięcia. 5-rzędowy sterowany wahliwy podbieracz zbiera na szerokości roboczej 2,3 m i jest wyposażony w blachę wyrównująca z rolką dociskową (200 mm średnicy), prowadnice, jak również dwa poprzeczne ślimaki po każdej stronie. Zakres wychylenia palców 120 mm gwarantuje kopiowanie nierówności terenu i najwyższą jakość cięcia, a przez to czysty zbiór paszy.

(Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat