Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w wyborach do Europarlamentu?
 
Koalicja Europejska
Prawo i Sprawiedliwość
Inne ugrupowanie
Nie zagłosuję


Pod naszym patronatem

III Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

2016-09-21

Związek Pracodawców Dzierżawców i Właścicieli Rolnych w Bydgoszczy we współpracy z European Landowners’ Organization w Brukseli są organizatorami III Europejskiego Kongresu Menadżerów Agrobiznesu, który odbędzie się 19-20 października 2016 r. w Hotelu Słoneczny Młyn w Bydgoszczy, ul. Jagiellońska 96.

Kongres jest wydarzeniem dwudniowym o charakterze europejskim, skierowanym do menadżerów agrobiznesu i ma na celu przybliżenie aktualnych trendów w rolnictwie. Każda edycja daje możliwość wymiany doświadczeń oraz transferu wiedzy ze środowisk naukowych do środowiska agrobiznesu. Program tegorocznej edycji uwzględnia aktualne zagadnienia i problemy istotne dla rolników.

Podczas kongresu omówione zostaną m.in. aspekty ekonomiczne zmian klimatycznych, systemy uprawy gleb w kontekście ochrony ich żyzności, korzyści ekologiczne i ekonomiczne ze stosowania odnawialnych źródeł energii, wpływ rolnictwa na środowisko naturalne a prawidłowy dobór roślin do uprawy, technologie mikrobiologiczne jako wyzwanie dla nowoczesnego rolnictwa czy praktyczne aspekty zastosowania probiotechnologii w produkcji rolnej. Będzie też mowa o optymalizacji kosztów produkcji rolnej, o wykorzystaniu dronów w rolnictwie i o automatyzacji wielkoobszarowych gospodarstw dzięki narzędziom ICT. Natomiast o aktualnej sytuacji pracodawców rolnych będą oni dyskutować z przedstawicielami resortu rolnictwa oraz agencji rolnych.

Żeby wziąć udział w kongresie trzeba zarejestrować się na stronie www.kongresagrobiznesu.pl, gdzie można też znaleźć szczegółowy program spotkania.

(Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat