Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy Pani/Pana gospodarstwo spełnia wymogi Dyrektywy azotanowej?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Pod naszym patronatem

20 lat pracy na rzecz dolnośląskiego rolnictwa

2016-12-06

W tym roku Dolnośląski Związek Dzierżawców i Właścicieli Nieruchomości Rolnych we Wrocławiu świętuje 20-lecie istnienia. Z tej okazji 18 listopada na Zamku Książ w Wałbrzychu odbyła się wyjątkowa uroczystość.

Obchody okrągłej rocznicy zainaugurował walny zjazd członków związku, który zrzesza blisko 130 dzierżawców i właścicieli dużych gospodarstw towarowych z terenu województwa dolnośląskiego. W trakcie spotkania udzielono zarządowi organizacji absolutorium, a także podjęto szereg uchwał, w tym dotyczącą zaniepokojenia podpisaną niedawno przez Unię Europejską umową handlową z Kanadą (CETA) oraz w sprawie „przeciwdziałania zaplanowanym ograniczeniom w produkcji wielkotowarowych gospodarstw rolnych i ich dyskryminacji”.

Podczas uroczystej gali w Sali Maksymiliana wręczono wiele wyróżnień. Kluczowe były jednak statuetki Dolnośląskie Kłosy za 2016 rok oraz Diamentowe Kłosy. Te pierwsze trafiły do Mirosława Kaszkura, prezesa zarządu Dolnośląskiego Związku Dzierżawców i Właścicieli Nieruchomości Rolnych, a także prezesa spółki Now-Rol z Wojcieszyna Jana Palucha oraz Józefa Inorowicza, który od 14 lat kieruje wrocławskim biurem związku.

To wielkie wyróżnienie i docenienie mojej pracy na rzecz organizacji – mówił tuż po odebraniu statuetki wyraźnie wzruszony dyrektor Inorowicz.

Dzięki zaradności i bardzo dobrej współpracy członków udaje się nam skutecznie walczyć o interesy całego środowiska – zaznaczył prezes Kaszkur.

Wykonane ze szkła Diamentowe Kłosy trafiły do członka zarządu DZDiWNR Romualda Jankowskiego oraz wieloletniego prezesa, a dziś członka zarządu związku Marka Baryłki. – Razem tworzymy silną organizację i dlatego apeluję o kolejne lata tak dobrej pracy jak miało to miejsce przez te 20 lat – podkreślił Marek Baryłko.

Za współpracę ze związkiem Diamentowym Kłosem wyróżniony został także ING Bank Śląski Oddział Korporacyjny we Wrocławiu, reprezentowany przez dyrektora Zdzisława Gajka.

Po wręczeniu wyróżnień goście udali się do sali balowej, gdzie odbyła się uroczysta kolacja, a także prezentacja filmu jubileuszowego, w którym pokazano działalność organizacji oraz jej członków od 1996 r. do dziś.

Tekst i fot. Krzysztof Zacharuk

Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć w naszej fotogalerii


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat