Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy popierasz protesty AGROunii?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Pod naszym patronatem

ROLNIK FARMER ROKU 2016

2017-02-04

Właściciele siedmiu gospodarstw rolnych oraz zarządy jednej spółki Skarbu Państwa i dwóch grup producentów rolnych uhonorowani zostali tytułem ROLNIK FARMER ROKU 2016 i statuetkami złotego jabłka. Gala finałowa XXIII Ogólnopolskiego Konkursu ROLNIK FARMER ROKU odbyła się 3 lutego w Warszawie, w hotelu The Westin.

- W ubiegłym roku do konkursu zgłoszono 257 gospodarstw rolnych, z których po przeanalizowaniu ankiet kapituła konkursu wybrała 25 finalistów – zdradziła kulisy rywalizacji dr Teresa Kucharska, przewodnicząca kapituły. – Te gospodarstwa, przedsiębiorstwa rolne i grupy producenckie odwiedziliśmy w lipcu, sierpniu i wrześniu 2016 roku. Wybraliśmy spośród nich 10 najlepszych w kategoriach: gospodarstwa rodzinne, gospodarstwa agroturystyczne, ogrodnictwo, przedsiębiorstwa rolnicze oraz grupy producenckie.

W kategorii gospodarstwa rodzinne zwyciężyli:

- Danuta i Ryszard Błaszkiewiczowie z Rakowa w gm. Rypin (woj. kujawsko-pomorskie), zajmujący się chowem trzody chlewnej w cyklu zamkniętym;

- Iwona i Krzysztof Cieślakowie ze wsi Smardzów w gm. Oleśnica (woj. dolnośląskie), zajmujący się produkcją roślinną;

- Barbara i Ryszard Kacprzakowie z synami Damianem i Piotrem ze wsi Stare Paski w gm. Teresin (woj. mazowieckie), specjalizujący się w chowie trzody chlewnej;

- Kamila i Stefan Ziętarscy ze Słupa w gm. Mełno (woj. kujawsko-pomorskie), specjalizujący się w produkcji nasiennej i uprawiający warzywa.

W kategorii gospodarstwa agroturystyczne najlepsi byli:

- Żaneta i Łukasz Robakowie z Pszczewa (woj. lubuskie), właściciele gospodarstwa ekologicznego, agroturystycznego i winnicy.

W kategorii ogrodnictwo niepokonani okazali się:

- Damian i Paweł Chrzan z Głuchowa w gm. Łańcut (woj. podkarpackie), właściciele szklarni, w których uprawiają pomidory i ogórki;

- Wawrzyniec Zieliński z Wawrowa w gm. Gorzów Wielkopolski (woj. lubuskie), producent roślin ozdobnych.

W kategorii przedsiębiorstwa rolnicze uhonorowano:

- Grzegorza Ariana, prezesa Ośrodka Hodowli Zarodowej Głogówek sp. z o.o. (woj. opolskie).

W kategorii grupy producenckie najlepsze okazały się:

- Grupa Producentów Rolnych AGROPLON-OSIĘCIN sp. z o.o. w Baszewicach (woj. zachodniopomorskie (na naszego wydawnictwa otrzymali Laur Przedsiębiorcy Rolnego);

- REFAL sp. z o.o. w Łukawie (woj. świętokrzyskie).

Konkurs od lat objęty jest patronatem: ministra rolnictwa i rozwoju wsi, prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych oraz rektora Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Patronat medialny sprawuje wydawnictwo APRA za pośrednictwem miesięcznika „Przedsiębiorca Rolny" oraz multiportalu rolnego „Agropolska".

Więcej o gali konkursu i o zwycięskich gospodarstwach można przeczytać w marcowym numerze miesięcznika „Przedsiębiorca Rolny”.

(Fem)

Więcej zdjęć Tytusa Żmijewskiego można obejrzeć w naszej fotogalerii


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat