Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Jak oceniasz sześć miesięcy działalności Jana K. Ardanowskiego na stanowisku ministra rolnictwa?
 
Dobrze
Źle
Nie mam zdania


Pod naszym patronatem

Druga część seminarium „Nowoczesna obora – z nami wiesz co pijesz”

2017-10-13

Federacja Związków Pracodawców-Dzierżawców i Właścicieli Rolnych w dniach 19-20 października zaprasza na drugą część seminarium pt. „Nowoczesna obora – z nami wiesz co pijesz”, którego organizacja jest finansowana ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Mleka.

Pierwsza część seminarium odbyła się 21 i 22 kwietnia 2016 roku i okazała się wielkim sukcesem.

Uczestnicy kwietniowego seminarium mieli okazję nie tylko poznać najnowsze trendy w zakresie hodowli bydła mlecznego, ale również omówić w gronie ekspertów, ważne z ekonomicznego punktu widzenia, aspekty działalności.

Druga część seminarium „Nowoczesna obora – z nami wiesz co pijesz” ma być równie ciekawa, ponieważ swoje referaty przedstawią nie tylko naukowcy, ale również specjaliści zajmujący się analizowaniem aktualnej sytuacji na rynku mleka.

Jakie punkty znajdują się w programie? Pierwszego dnia seminarium, tj. 19 października uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w w Grodzisku Mazowieckim. Później odbędzie się wizyta w nowoczesnej oborze krów mlecznych w miejscowości Kaski (powiat grodziski, gmina Baranów).

Na godz. 13.30 zaplanowano początek wizyty w laboratorium Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka w Parzniewie. Wieczorem w Otrębusach swój wykład „Wpływ dobrostanu krów na wydajność i jakość mleka” wygłosi dr Adam Oler z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Drugi dzień spotkania rozpocznie się już o godz. 9.30 seminarium naukowym na temat bydła mlecznego w Polsce, Unii Europejskiej i na świecie.

Swoją prelekcję „Regionalne zróżnicowanie produkcji mleka w Polsce” wygłosi dr Piotr Szajner reprezentujący Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej w Warszawie.

„Stan i główne wyzwania dla polskich gospodarstw mlecznych na początku trzeciej dekady XXI wieku” – to z  kolei tytuł wykładu dr. Andrzeja Parzonko z Wydziału Nauk Ekonomicznych SGGW.

Na temat prognoz dla rynku mleka w referacie „Sytuacja na światowym rynku mleka - konsekwencje dla producentów mleka w Polsce” będzie mówił Paweł Wyrzykowski, analityk BGŻ BNP Paribas.

Po wystąpieniach ekspertów rozpocznie się dyskusja z uczestnikami, którą zakończy podsumowanie i wnioski. Konkluzje będą ważną wskazówką dla wszystkich gospodarstw zajmujących się hodowlą bydła mlecznego w naszym kraju.

Organizację dwudniowego seminarium w całości sfinansowano ze środków Funduszu Promocji Mleka Agencji Rynku Rolnego. Patronat medialny nad wydarzeniem objął miesięcznik „Przedsiębiorca Rolny”.

(Zac)

Więcej na temat seminarium na stronie www.nowoczesnaobora.pl

przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat