Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy Pani/Pana gospodarstwo spełnia wymogi Dyrektywy azotanowej?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Pod naszym patronatem

Rolnik – Farmer Roku na Opolagrze

2015-06-28

Ekspansja, jakość i działania zespołowe to przyszłość rolnictwa w opinii rolników – laureatów i finalistów konkursu Rolnik – Farmer Roku, którzy debatowali podczas Forum Dyskusyjnego Polskiego Klubu Rolnik – Farmer Roku. Debata odbyła się 13 czerwca, w drugim dniu XII Tragów Opolagra w Kamieniu Śląskim.

- Liderzy naszego rolnictwa są już niejednokrotnie lepsi od swoich zagranicznych konkurentów, a to dowodzi, że polskie rolnictwo ma się całkiem dobrze – stwierdziła podczas forum Teresa Kucharska, wiceprezes Stowarzyszenia Polski Klub Rolnik – Farmer Roku.

Opiniami i przemyśleniami na temat źródeł sukcesu, stanu obecnego i kierunków rozwoju swoich gospodarstw i przedsiębiorstw oraz polskiego rolnictwa podzielili się: Władysław Butor z przedsiębiorstwa zrzeszającego cztery gospodarstwa rolne, firmę handlową oraz spółki kapitałowe zajmujące się produkcją energii, spirytusu, mleka, oleju rzepakowego i materiału siewnego; Zofia Mieszkowska, prowadząca wraz z mężem 50-hektarowe gospodarstwo, zajmujące się produkcją trzody chlewnej w cyklu zamkniętym oraz uprawą rzepaku i zbóż; Antoni Nocoń, który wraz z żoną w 110-hektarowym gospodarstwie zajmuje się produkcją mleka; Anna Lesień, która z mężem i synami prowadzi rodzinne 100-hektarowe gospodarstwo nastawione na uprawę kapusty i ogórków, a we własnej firmie przerabia te warzywa, marynuje cebulę oraz konfekcjonuje, a także Wiktor Będzikowski prowadzący 124-hektarowe gospodarstwo z rodzicami i bratem, zajmujące się produkcją mleka oraz brojlerów.

– Oceniamy efektywność gospodarstw, które należą do przodujących w kraju, ale przede wszystkim oceniamy ludzi. Zależy nam, aby laureaci konkursu byli przykładem dla innych rolników. A że tak jest, sprawdziliśmy to dokładnie przez te 22 lata trwania konkursu, odwiedzając 840 gospodarstw – mówiła Teresa Kucharska. – Żadna dziedzina życia nie jest tak ważna, jak rolnictwo. Ale zawsze i wszędzie człowiek jest najważniejszy.

Ewa Grabowska


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat