Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy uważasz, że ustawa "odorowa" powinna wejść w życie?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania
Tak, ale w innym kształcie


Pod naszym patronatem

Dzień Kukurydzy w Skrzelewie

2015-10-05

Ponad 150 wystawców i 6-8 tysięcy zwiedzających zgromadził XVII Dzień Kukurydzy Województw Mazowieckiego i Łódzkiego połączony z ogólnopolską prezentacją odmian kukurydzy, który odbył się 4 października w Skrzelewie.

Otwierając spotkanie Tadeusz Szymańczak, przewodniczący komitetu organizacyjnego podkreślił, że ten rok jest trudny dla producentów kukurydzy ze względu na panującą suszę i niskie ceny ziarna. Powołując się na szacunki Polskiego Związku Producentów Kukurydzy stwierdził, że zbiory wyniosą 2-2,5 mln t, podczas gdy w sprzyjających latach były na poziomie 4-4,5 mln t.

W Skrzelewie producenci rolni mogli zobaczyć i porównać kilkadziesiąt odmian kukurydzy, które zaprezentowały na poletkach firmy: Pioneer, Oseva, Pro Cam, Saaten-Union, Chemirol, Monsanto, HR Smolice, Agrosimex, Osadkowski, Maisadour Semences, Farm Saat oraz Limagrain. Swoje stoiska mieli także producenci i dystrybutorzy środków ochrony roślin, nawozów oraz maszyn. Na polu odbyły się pokazy zbioru kukurydzy na ziarno oraz uprawy gleby agregatem uprawowym Cross L Drive i obracalnym pługiem pięcioskibowym firmy Kuhn.

Imprezie towarzyszył kiermasz drzewek owocowych i roślin ozdobnych oraz liczne konkursy i atrakcje kulturalno-rozrywkowe.

(ala)

Więcej zdjęć Tytusa Żmijewskiego można obejrzeć w naszej fotogalerii

Szczegółową relację z XVII Dnia Kukurydzy Województw Mazowieckiego i Łódzkiego zamieścimy w listopadowym numerze miesięcznika „Przedsiębiorca Rolny”

 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat