Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy uważasz, że ustawa "odorowa" powinna wejść w życie?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania
Tak, ale w innym kształcie


Pod naszym patronatem

Dni SGGW

2016-05-13

Drony, inteligentne ciągniki, poradnictwo żywieniowe i konsultacje dietetyczne, pokazy psów rasowych, pokaz sokolniczy, kury ozdobne, owady, ryby, gady, pajęczaki, gabinet porad weterynaryjnych, porady dietetyków, konkursy i zabawy dla dzieci, gry komputerowe, pokazy i zawody sportowe oraz występy zespołów artystycznych to tylko niektóre atrakcje jakie przygotowała Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na jubileuszowe Dni SGGW.

W tym roku odbędą się one od 19 do 21 maja. Natomiast w niedzielę 22 maja uczelnia zaprezentuje się mieszkańcom Warszawy i turystom w Łazienkach Królewskich.

W tym roku Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie obchodzi 200-lecie kształcenia rolniczego na ziemiach polskich. SGGW jest najstarszą szkołą wyższą w Polsce o profilu przyrodniczym. Jej początki sięgają 1816 r. i są związane z utworzeniem Instytutu Agronomicznego w Marymoncie. Dlatego też tegoroczne Dni SGGW mają szczególny charakter. Rozpoczną się już w czwartek 19 maja uroczystością nadania tytułu doktora honoris causa profesorowi Hansowi-Peterowi Liebigowi, rektorowi Uniwersytetu Hohenheim w Stuttgarcie w latach 2002-12.

Dni Uczelni mają charakter pikniku naukowego i festynu przygotowanego dla mieszkańców Warszawy i okolic. Każdy z 13 wydziałów, studenci oraz przedsiębiorstwa współpracujące z uczelnią przygotowali moc atrakcji dla dorosłych i dzieci: „leśne miasteczko”, mini zoo, a w nim miedzy innymi egzotyczne i krajowe owady, gady, pszczoły, kury ozdobne, czy pokaz sokolniczy. Quizy, krzyżówki, zagadki i różnego rodzaju konkursy, gry komputerowe, zabawy logiczne i łamigłówki będą atrakcjami prawie wszystkich stoisk wystawienniczych.

Goście uczelnianego kampusu będą mogli także skorzystać między innymi z porad żywieniowych, zmierzyć ciśnienie krwi, masę i skład ciała, wziąć udział w degustacji potraw pochodzących z drzew, czy dowiedzieć się, jak produkować czystą wodę.

Będzie można obejrzeć szkolenie psów policyjnych i ratowniczych, pokaz wyszkolenia koni stołecznej policji, czy nie mniej widowiskowe pokazy sokolnicze oraz „pszczelej brody”. Ponadto będzie można kupić kwiaty, sadzonki krzewów i drzew.

SGGW oraz partnerzy przygotowali wiele atrakcji sportowych. Uczelniane Obiekty Sportowe zaprezentują wielofunkcyjne boisko przenośne, a Bank PKO BP – sportowe miasteczko. Nieodzowną częścią Dni SGGW będą: turniej tenisa stołowego, badminton, golf, zawody w ergometrze wioślarskim oraz trening na rowerach spinningowych, czy biegi sztafetowe.

Uczelnia udostępni zwiedzającym swoje obiekty. W zorganizowanych grupach będzie można oglądać Centrum Wodne, Klinikę Małych Zwierząt na Ursynowie oraz Klinikę Koni, stajnie i ujeżdżalnie na Wolicy.

Interesującą częścią Dni SGGW będzie III Warszawska Konferencja Akwarystyczna wraz z bogatą wystawą akwarystyczną i licznymi warsztatami. Akwaria i zamieszkujące je zwierzęta będzie można oglądać w budynku 23 Wydziału Nauk o Zwierzętach.

Natomiast na scenie przed Pałacem Ursynowskim wystąpią między innymi: Ludowy Zespół Artystyczny „Promni”, Orkiestra Reprezentacyjna SGGW, Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz odbędą się pokazy grup tanecznych.

Integralną częścią Dni SGGW jest konkurs dla maturzystów „Start po indeks”. Uczelnia wręczy zwycięzcom 12 indeksów. Laureaci konkursu otrzymają indeksy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunek studiów, na którym obowiązuje kwalifikacja z przedmiotu, z którego kandydat zajmie jedno z trzech pierwszych miejsc w konkursie.

dr inż. Krzysztof Szwejk

rzecznik prasowy SGGW

 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat