Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Jak oceniasz sześć miesięcy działalności Jana K. Ardanowskiego na stanowisku ministra rolnictwa?
 
Dobrze
Źle
Nie mam zdania


Prawo
Nowe przepisy dotyczące VAT

Konieczność wypełniania i składania JPK_VAT od 1 stycznia 2018 r. będzie nowością dla tych przedsiębiorców rolnych, którzy są podatnikiem VAT i składają deklaracje VAT-7 lub VAT-7K, a ich obroty nie przekroczyły 2 mln euro i zatrudniają mniej niż 10 osób.

JPK_VAT to zestaw informacji o zakupach i sprzedaży, który wynika z ewidencji VAT za dany okres. Dane do utworzenia dokumentu są pobierane bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych przedsiębiorstwa. „Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej, w określonym układzie i formacie, do 25. dnia miesiąca za miesiąc poprzedni, nawet jeśli podatnik rozlicza się kwartalnie” – wyjaśnia Krajowa Administracja Skarbowa, która zaprasza na bezpłatne szkolenia prowadzone przez urzędy skarbowe. Podczas spotkań eksperci podatkowi przybliżą zasady związane z obowiązkiem przesyłania JPK_VAT.

Rolnicy niezbędne informacje w tej sprawie mogą uzyskać także w swoich urzędach skarbowych, w serwisie www.jpk.mf.gov.pl oraz za pośrednictwem infolinii Krajowej Informacji Skarbowej pod nr tel. 801 055 055 lub 22 330 03 30.

(Fem)

 


przeglądaj wszystkie


Komentarze
Dodaj komentarz
Zobacz wszystkie komentarze
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat