Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy Pani/Pana gospodarstwo spełnia wymogi Dyrektywy azotanowej?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Prawo
Paliwo podrożeje

Do ceny każdego litra benzyny i oleju napędowego doliczone będzie 10 gr – poinformował portal money.pl. Sejm właśnie rozpoczął prace nad ustawą wprowadzającą nowy podatek.

Dochód z niego ma zostać przeznaczony w 85 proc. na Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a w 15 proc. na Fundusz Niskoemisyjnego Transportu, z którego finansowane będą m.in. projekty dotyczące paliw alternatywnych czy elektrycznych samochodów.

Pieniądze mają być w większości przeznaczona na walkę ze smogiem. - Jeżeli w mieście takim jak Warszawa 60 procent zanieczyszczeń powietrza pochodzi z samochodów, to najwyższy czas, żeby coś z tym zrobić – mówił wiceminister energii Michał Kurtyka na początku marca. - Mamy szacunki mówiące, że koszty wynikające z zanieczyszczenia powietrza w samej Warszawie to 6-18 miliardów złotych rocznie. To są gigantyczne pieniądze.

Pieniądze, które mają dzięki nowej opłacie zasilić Skarb Państwa to, jak szacuje Ministerstwo Energii, 1,7 mld zł. Z kolei według Biura Analiz Sejmowych nowa opłata będzie kosztować kierowców i rolników 2-2,5 mld zł.

(Fem)

 


przeglądaj wszystkie


Komentarze
Dodaj komentarz
Zobacz wszystkie komentarze
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat