Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Jak oceniasz sześć miesięcy działalności Jana K. Ardanowskiego na stanowisku ministra rolnictwa?
 
Dobrze
Źle
Nie mam zdania


Prawo
Łatwiejsza sprzedaż tuczników z terenów ASF

4 października prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę ułatwiającą rolnikom sprzedaż tuczników z obszarów objętych ograniczeniami w związku z wystąpieniem ASF. Jest to nowelizacja ustawy uchwalona przez Sejm 13 września o szczególnych rozwiązaniach związanych z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń na terytorium RP.

Nowela wprowadza przepis, zgodnie z którym rozwiązaniami przewidzianymi w ustawie z 2016 r. – obok dotychczas wskazanych tam produktów mięsnych – objęte będzie również mięso pochodzące od zdrowych świń z gospodarstw rolnych położonych na obszarach objętych nakazami, zakazami lub ograniczeniami w związku z wystąpieniem ASF.

Wcześniej do zamówień na dostawy produktów mięsnych ze świń z terenów z ograniczeniami związanymi z wystąpieniem ASF nie stosowało się Prawa zamówień publicznych. Zgodnie z nowelizacją przepis o niestosowaniu dotyczy także mięsa z takich świń, pod warunkiem, że oferowane mięso wieprzowe spełnia wymagania weterynaryjne.

Ustawodawca zobowiązał jednocześnie jednostki publiczne (np. wojsko), do udzielania w pierwszej kolejności zamówień na dostawy mięsa lub produktów mięsnych w rozumieniu znowelizowanej ustawy.

(Fem)


przeglądaj wszystkie


Komentarze
Dodaj komentarz
Zobacz wszystkie komentarze
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat