Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy odczułeś/odczułaś już wpływ epidemii na działanie Twojego gospodarstwa?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Prawo
Jeden kontroler jakości

10 grudnia rząd przyjął projekt ustawy o zmianie ustawy o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych. Zgodnie z nim, Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych będzie kontrolować jakość na wszystkich etapach obrotu.

Obecnie jakość handlowa żywności jest kontrolowana przez Inspekcję Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych oraz Inspekcję Handlową. Jak czytamy w uzasadnieniu projektu, powierzenie jednemu organowi kontroli nad jakością handlową artykułów rolno-spożywczych umożliwi szybsze reagowanie na pojawiające się nieprawidłowości, a w rezultacie przyczyni się do efektywniejszego eliminowania produktów niespełniających wskazanych na etykietach standardów jakościowych. Przewidziano także wzmocnienie roli głównego inspektora jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych wobec wojewódzkich inspektorów IJHARS.

IJHARS będzie więc zajmować się kontrolą jakości handlowej produktów rolno-spożywczych u producenta, na giełdach żywności prowadzących sprzedaż hurtową oraz nadzorować jakość handlową takich artykułów w obrocie detalicznym (w sklepach i na bazarach) oraz kontrolować żywność w placówkach gastronomicznych. Znowelizowane przepisy mają wejść w życie 1 lipca 2020 r. 

(Fem)

 


przeglądaj wszystkie


Komentarze
Dodaj komentarz
Zobacz wszystkie komentarze
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat