Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy odczułeś/odczułaś już wpływ epidemii na działanie Twojego gospodarstwa?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Prawo
Nowy Jednolity Plik Kontrolny

Pod koniec lutego mają ruszyć testy wysyłania i odbioru miesięcznych i kwartalnych JPK_VAT – informowało w połowie lutego Ministerstwo Finansów, które chciało, żeby przedsiębiorcy mogli sprawdzić przed wejściem w życie rozwiązania, czy ich JPK_VAT w nowej formule jest poprawnie wysyłany i przyjmowany.

Wdrożenie nowego JPK_VAT, obejmującego deklarację wraz z ewidencją w dwóch wariantach (miesięcznym i kwartalnym) ma na celu uproszczenie składania deklaracji. Zamiast wysyłania odrębnie dwóch informacji: deklaracji VAT-7 i ewidencji sprzedaży i zakupów VAT, będzie to przesyłane w jednym pliku do Krajowej Administracji Skarbowej.

Jak wskazał we wcześniejszym komunikacie resort finansów, nowy JPK_VAT będzie dotyczyć tylko rozliczeń podatku VAT dokonywanych obecnie w deklaracji VAT-7 oraz VAT-7K i będzie składany wyłącznie w wersji elektronicznej za okresy miesięczne, do 25. dnia miesiąca za miesiąc poprzedni. Gdy 25. dzień miesiąca wypada w sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, wtedy można złożyć JPK_VAT następnego dnia roboczego.

Nowy JPK_VAT, który obejmie część deklaracyjną oraz ewidencyjną, będą składać wszyscy podatnicy zarejestrowani jako czynni podatnicy VAT: za okresy od 1 kwietnia 2020 r. – obowiązkowo duże przedsiębiorstwa, zaś pozostałe dobrowolnie; od 1 lipca 2020 r. – obowiązkowo wszyscy czynni podatnicy VAT, w tym średnie i małe przedsiębiorstwa oraz mikroprzedsiębiorcy.

(Fem)

 


przeglądaj wszystkie


Komentarze
Dodaj komentarz
Zobacz wszystkie komentarze
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat