Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy popierasz protesty organizowane przez AGROunię?
 
Zdecydowanie Tak
Zdecydowanie Nie
Nie odpowiada mi ich forma
Nie mam zdania


Aktualności

Nowy minister rolnictwa

2020-10-01

Nowy minister rolnictwa
Grzegorz Puda (38 lat), poseł PiS, sprawozdawca nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt w Sejmie 16 września, zostanie nowym ministrem rolnictwa i leśnictwa – ogłosił 30 września premier Mateusz Morawiecki.
 
Puda zastąpi na tym stanowisku Jana K. Ardanowskiego (PiS), który zagłosował przeciwko nowelizacji wprowadzającej zakaz hodowli zwierząt futerkowych i ograniczenie uboju rytualnego.

Nowy minister rolnictwa pochodzi z Bielska-Białej. Od 14 miesięcy jest sekretarzem stanu w  Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. Przez lata był radnym Rady Miasta Bielsko-Białej. Z wykształcenia jest magistrem inżynierem zootechniki – w 2006 r. skończył Akademię Rolniczą w Krakowie, Wydział Hodowli i Biologii. Od 2015 r. jest posłem PiS, jedynym, który zagłosował przeciwko wyborom korespondencyjnym (tłumaczył później, że przez pomyłkę). Miłośnik żeglarstwa i zwierząt.

Im dłużej uświadamiamy i tłumaczymy warunki życia tych zwierząt, tym więcej ludzi jest świadomych i popiera tę ustawę. My mówimy o zakazie hodowli zwierząt futerkowych. Mówimy tylko o biznesie, gdzie produkowane są zwierzęta hodowane w okrutnych warunkach, a następnie ich skóry często sprzedawane są na rynku zagranicznym, ponieważ Polaków nie stać na te futra – mówił w rozmowie z Telewizją Republika o hodowli zwierząt futerkowych. – To ustawa pomiędzy dobrem a złem, zachowaniem humanitaryzmu a działaniem na rzecz biznesu – stwierdził z kolei w Radiu Wnet.

(Fem)

Fot. Grzegorz Puda (Facebook)

 

 


przeglądaj wszystkie


Komentarze
Dodaj komentarz
Zobacz wszystkie komentarze