Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy Twoje gospodarstwo w tym roku odczuje skutki suszy rolniczej?
 
Zdecydowanie tak
Zdecydowanie nie
Trudno powiedzieć
Poczekamy, zobaczymy


Aktualności

VII Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

2021-03-04

VII Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Pięć paneli i pięć tematycznych dyskusji to plon VII Europejskiego Kongresu Menadżerów Agrobiznesu, który trwał od 3 do 4 marca. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu prelegentów i około tysiąca obserwujących obrady on-line.

Uczestnicy kongresu mogli się wiele dowiedzieć o Europejskim Zielonym Ładzie i jego dwóch strategiach oraz o polskim Planie Strategicznym do WPR na lata 2023-27, o biologizacji rolnictwa, o rolnictwie regeneratywnym, o tym, jak podnieść wydajność pracy w rolnictwie, o wyzwaniach, które stoją przed hodowcami świń i bydła mięsnego oraz mlecznego, a także o tym, jak zmiany klimatu wpływają na produkcję buraków, kukurydzy, rzepaku i zbóż.

- W Unii Europejskiej mamy dużą nadprodukcję żywności i ogromne jej ilości marnujemy. Trzeba ograniczać produkcję – mówili zgodnie prelegenci i raczej chwalili niż ganili założenia Europejskiego Zielonego Ładu dla rolnictwa. Uznali, że ekoschematy będą bardzo dobrym rozwiązaniem dla mniejszych i średnich gospodarstw, które mogą na nich zarobić.

VII EKMA zorganizował Związek Pracodawców – Dzierżawców i Właścicieli Rolnych w Bydgoszczy.

Szerzej napiszemy o kongresie w kwietniowym numerze miesięcznika „Przedsiębiorca Rolny”

Zdjęcia można obejrzeć w naszej fotogalerii

Sfilmowane debaty można oglądać na kanale YouTube „Przedsiębiorcy Rolnego”, multiportalu agropolska.pl oraz na stronie organizatora – kongresagrobiznesu.pl

(Fem)

 

 


przeglądaj wszystkie


Komentarze
Dodaj komentarz
Zobacz wszystkie komentarze