Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy Twoje gospodarstwo w tym roku odczuje skutki suszy rolniczej?
 
Zdecydowanie tak
Zdecydowanie nie
Trudno powiedzieć
Poczekamy, zobaczymy


Wiadomości z branży
Nowy kombajn New Holland

New Holland Agriculture zaprezentował kombajn o średniej mocy CH7.70, który zapewnia zbiór ziarna i słomy wysokiej jakości. Ekonomiczny silnik z opatentowaną technologią HI-eSCR 2 spełnia wymogi normy Stage V i pozwala osiągnąć wysoką wydajność przy minimalnych kosztach eksploatacji. Wydajność kombajnu idzie w parze z najwyższym poziomem komfortu, który zapewnia kabina Harvest Suite Deluxe. 

Nowa technologia Crossover pozwala osiągnąć o 25 proc. wyższą wydajność w porównaniu z kombajnami konwencjonalnymi w tej klasie. Dwubębnowa młocarnia o wzmocnionej wytrzymałej konstrukcji, wyposażona w największy w segmencie bęben młócący o średnicy 600 mm, zapewnia doskonałą wydajność omłotu. Ogromy bęben wraz z łatwym w obsłudze segmentowym klepiskiem pozwala na szybkie przejście ze zbioru jednej rośliny na drugą w czasie krótszym niż 20 minut. Prędkość roboczą bębna można regulować z kabiny za pomocą hydraulicznej przekładni bezstopniowej. System omłotu Opti-Thresh dostosowuje parametry pracy do stanu uprawy i jej dojrzałości poprzez zmianę położenia tylnego segmentu klepiska. Nie są do tego wymagane żadne narzędzia. Odsunięcie górnego segmentu od bębna sprawia, że proces omłotu przebiega delikatniej, co poprawia jakość słomy.

W kombajnie CH7.70 można stosować zespoły żniwne Varifeed o szerokości do 9,15 m, w tym również ich najnowszą wersję o szerokości 8,53 m, która została stworzona specjalnie dla tej serii kombajnów. Pochylenie płyty czołowej przenośnika pochyłego można regulować mechanicznie, aby zapewnić idealne dopasowanie do zespołu żniwnego, a tym samym ustawić idealny kąt dla różnych zespołów żniwnych, w celu zapewnienia płynnego przepływu masy i zwiększenia przepustowości.

(Fem)


przeglądaj wszystkie