Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy w związku z falą podwyżek cen obawiasz się o przyszłość swojego gospodaratwa?
 
Tak. Coraz bardziej
Nie. Sytuacja jest stabilna
Trudno powiedzieć, trzeba poczekać
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
Prasy wielkogabarytowe New Holland

Marka New Holland Agriculture od 1987 r. wyprodukowała już 30 tys. pras wielkogabarytowych. Model BigBaler 1290 Plus powstał w zakładzie produkcyjnym w Zedelgem w Belgii, w którym znajduje się Globalne Centrum Badawczo-Rozwojowe Maszyn Żniwnych NH. Jego działalność polega na projektowaniu i konstruowaniu kombajnów zbożowych, pras i sieczkarni samojezdnych przeznaczonych na eksport do krajów całego świata.

New Holland jest liderem segmentu pras wielkogabarytowych od 30 lat. Firma wprowadziła na rynek wiele pionierskich rozwiązań, które zmieniły metody formowania bel. Należą do nich m.in.: technologia podwójnych węzłów, system elektronicznej proporcjonalnej regulacji stopnia zgniotu, wyładunek z prasy ukończonej beli oraz uformowanie po raz pierwszy beli o wymiarach 80 x 90 cm – wszystkie te nowości stały się z czasem standardem obowiązującym w branży.

30-tysięczna prasa BigBaler Plus wyposażona jest w funkcje zwiększające wydajność, takie jak czujnik wypełnienia SmartFill, dzięki któremu każda bela ma taki sam kształt i stopień zgniotu oraz układ IntelliCruise, który steruje prędkością jazdy ciągnika w zależności od obciążenia maszyny, zwiększając wydajność, optymalizując zdolności produkcyjne i zapewniając jednorodność beli. Do prasy BigBaler High Density wprowadzono dwa nowe rozwiązania. Pierwsze z nich to przekładnia SmartShift, zdobywca srebrnego medalu Agritechnica Innovation Award 2019 na targach Agritechnica, która usprawnia parametry pracy, podnosi komfort operatora i chroni układ napędowy prasy i ciągnika. Drugie to technologia wiązania podwójnych węzłów Loop Master, zapobiegająca zanieczyszczaniu środowiska resztkami sznurka. Prasa wielkogabarytowa typu High Density została także wyróżniona tytułem „Maszyny Roku 2020” w kategorii maszyn do zbioru, przyznanym jej przez jury składające się z europejskich dziennikarzy magazynów o tematyce rolniczej.

(Fem)


przeglądaj wszystkie