Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
W jakim stanie są oziminy na Twoim polu?
 
Dobrym
Złym
Trudno powiedzieć


Wiadomości z branży
Ciągnik sam na polu

Firma Yanmar Agribusiness podała, że ulepszyła swoje ciągniki, które mogą w pełni lub częściowo pracować autonomicznie. Nowe wersje trafią do sprzedaży 1 kwietnia br., na razie tylko w Japonii.

W ostatnich latach w tym kraju postępuje konsolidacja mniejszych gospodarstw w większe przedsiębiorstwa. Jednocześnie zmniejsza się i starzeje populacja rolników, co prowadzi do niedoboru pracowników. Rynek autonomicznych maszyn rolniczych rośnie więc, aby sprostać tym wyzwaniom.

Zmodernizowane ciągniki-roboty firmy Yanmar będą wykorzystywać antenę wieloczęstotliwościową zapewniającą stabilne połączenie i wyższą dokładność pozycjonowania. Odbierając sygnały na trzech różnych częstotliwościach z satelity GNSS, antena wieloczęstotliwościowa zapewnia bezpieczną jazdę, nawet jeśli sygnał jest przerywany na jednej z częstotliwości. Ponadto czas pozycjonowania jest skrócony o 75 proc., co pozwala na rozpoczęcie pracy zaraz po przybyciu na pole.

Wcześniej, odbierając sygnał z satelity GNSS i korekcję ze stacji bazowej, można było osiągnąć dokładność ± 3 cm. Nowy system odbiera sygnał wieloczęstotliwościowy, umożliwiając ciągnikowi odbieranie danych o położeniu lokalnego punktu odniesienia w celu określenia jego położenia za pośrednictwem VRS. Oznacza to, że nie jest już konieczne instalowanie stacji bazowej, a system może być używany wszędzie tam, gdzie dostępny jest sygnał mobilny. Zwiększona stabilność pozycjonowania pozwala na nowe rodzaje pracy – możliwe jest wykonywanie precyzyjnych prac przy niższych prędkościach – zaledwie 0,5 km/h.

(Fem)


przeglądaj wszystkie