Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Na którą partię oddasz głos, gdyby wybory parlamentarne odbywały się w tym roku?
 
Koalicja Obywatelska
Prawo i Sprawiedliwość
Polskie Stronnictwo Ludowe
Polska 2050 Szymona Hołowni
AGROunia
Lewica
Konfederacja


Wiadomości z branży
CLAAS po trzyletniej fazie przebudowy w Le Mans (Francja) oficjalnie uruchomił swoją supernowoczesną fabrykę ciągników.
 
Producent podkreśla, że we francuskim zakładzie wdrożono najnowsze technologie cyfrowe (na kompletną modernizację linii montażowej i cyfrową transformację wydano ponad 40 mln euro). – Nasz zmodernizowany zakład w Le Mans wyznacza nowe standardy w produkcji wysokiej jakości ciągników połączonych w sieć – mówi Thomas Böck, dyrektor generalny CLAAS. – W ten sposób tworzymy przełomową podstawę dla naszego dalszego globalnego rozwoju – dodaje.
 
Modernizacja zakładu stworzyła zupełnie nowe możliwości produkcji coraz bardziej zaawansowanych i indywidualnie skonfigurowanych ciągników. Zastosowanie wirtualnej rzeczywistości umożliwiło cyfrową symulację wszystkich procesów już na etapie planowania fabryki, i to nawet dla modeli ciągników, których produkcja jeszcze się nie rozpoczęła.
 
Za pomocą animacji 3D i okularów VR odtworzono całą gamę scenariuszy, aby przejść przez wszystkie etapy montażu – od układu napędowego aż do gotowego i przetestowanego ciągnika. W przyszłości w ten sposób ma być produkowanych nawet 60 ciągników dziennie (rocznie daje to nawet 13 tys. maszyn).
 
Więcej informacji branżowych w czerwcowym numerze miesięcznika „Przedsiębiorca Rolny” 
 

przeglądaj wszystkie