Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy popierasz protesty organizowane przez AGROUnię?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Prawo
Zmiany w ustawie o płatnościach

Dostosowanie polskich przepisów do regulacji unijnych, ułatwienia w składaniu dokumentów w czasie epidemii, uregulowanie statusu zdjęć geotagowanych to główne założenia nowelizacji ustawy o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego.

Zgodnie z nią, od tego roku 31 maja będzie ostatnim dniem na złożenie wniosku o przyznanie płatności. Zmiana ta ma charakter porządkowy. Polega ona na uwzględnieniu w przepisach krajowych terminu, który wynikał dotychczas z przepisów UE.

Inne zmiany ustawy przewidują możliwość wykorzystania zdjęć geotagowanych, a więc zawierających informacje o długości i szerokości geograficznej miejsca wykonania. Zdjęcia te będą mogły być wykorzystane jako dowód, na podstawie którego można rozstrzygnąć kwestie związane z potwierdzeniem lub zanegowaniem deklaracji rolnika, czy wypełnienia przez niego zobowiązań. Zdjęcia geotagowane będą stanowiły dokument urzędowy.

W projekcie nowelizacji zakłada się też umożliwienie składania niektórych dokumentów, w szczególności uzupełnień braków we wnioskach o płatności w formie dokumentu elektronicznego.

(Fem)

 


przeglądaj wszystkie


Komentarze
Dodaj komentarz
Zobacz wszystkie komentarze