Amazone UX SmartSprayer

2021-06-08

Firma Amazone niebawem rozpocznie praktyczne stosowanie polowego opryskiwacza zaczepianego UX 5201 SmartSprayer o szerokości roboczej 36 metrów. Technologia kamer firmy Bosch wykrywa chwasty w kulturach uprawianych rzędowo, a system xarvio™ (ADE) firmy BASF Digital Farming Solutions decyduje o zastosowaniu środka ochrony roślin. 

Aplikacja herbicydów doglebowych na całej powierzchni z dodatkowego zbiornika jest również możliwa w systemie 2-liniowym w tym samym przejeździe. Poprzednie testy polowe wykazały, że ta technologia zmniejsza użycie herbicydów do indywidualnych zabiegów nawet o 90 proc., w zależności od ilości chwastów i warunków polowych. 

Nowo opracowana, zaawansowana technologicznie belka polowa w praktyczny sposób zintegrowała kamerę i moduły świetlne i zapewnia precyzyjną aplikację punktową dzięki aktywnemu prowadzeniu belki polowej ContourControl i unikalnemu na rynku aktywnemu tłumieniu drgań SwingStop. Połączenie indywidualnie przełączanych zaworów modulacji częstotliwości impulsów (PWFM) i specjalnie dobranych rozpylaczy punktowych Agrotop z rozstawem co 25 cm zapewnia precyzyjną aplikację punktową i maksymalne oszczędności przy prędkości roboczej do 12 km/h. 

System identyfikacji obrazu rozpoznaje istniejące chwasty w ciągu milisekund na bardzo wczesnym etapie wzrostu w celu aplikacji herbicydów na docelową powierzchnię z dużą precyzją i wydajnością. Specjalnie opracowana technologia oświetlenia LED zapewnia wsparcie w trudnych warunkach oświetleniowych, takich jak zacienienie oraz w nocy.

Zapoznałem się z informacją o
administratorze i przetwarzaniu danych

Komentarze

Brak komentarzy