Corteva inwestuje miliony dolarów w innowacje

2023-11-02

11 października w Warszawie firma Corteva Agriscience przedstawiła wyniki finansowe i główne kierunki rozwoju na najbliższe miesiące. Podczas spotkania z dziennikarzami zaprezentowano także innowacyjne rozwiązania, które zostaną zaproponowane rolnikom na sezon 2024.

W pierwszym półroczu 2023 r. Corteva osiągnęła lepsze wyniki finansowe niż rynek ogółem pomimo wpływów wojny w Ukrainie, wycofania się z rynku rosyjskiego, niekorzystnych warunków pogodowych i walutowych – mówił Andre Negreiros, Central and Eastern Europe Commercial Unit Leader w Corteva Agriscience. Jak podkreślili przedstawiciele firmy, Corteva Agriscience nadal inwestuje w prace badawczo-rozwojowe – każdego dnia amerykański koncern przeznacza prawie 4 mln dolarów na badania i rozwój oraz realizuje ponad 3 tys. projektów rocznie. Tylko do końca br. firma przeznaczy 1,3 mld dolarów na inwestycje R&D w segmencie nasion (63 proc.) i ochrony roślin (37 proc.). – Zrównoważone innowacje to esencja tego, kim jesteśmy – podkreślał Andre Negreiros. – Do 2025 r. 100 proc. nowych rozwiązań Corteva będzie spełniało nasze kryteria zrównoważonego rozwoju.

Wśród zaprezentowanych nowości znalazły się herbicydy zawierające substancję czynną Arylex active: Starane Forte i Elipris (do ochrony zbóż) oraz La-Diva (do ochrony rzepaku). Corteva wprowadziła także nowy środek chwastobójczy do upraw kukurydzy (Principal Flex). Spółka rozszerza też portfolio fungicydów wprowadzając środki bazujące na substancji czynnej Inatreq active (Questar i Queen). Corteva zaprezentowała także nowe odmiany hybrydowe kukurydzy, w tym m.in.: P8436, P8782, P9255, które – jak zapewniają eksperci firmy – wyróżnia potencjał plonotwórczy i stabilność plonowania, a także odporność na suszę oraz wysoka tolerancja na choroby grzybowe. Z powodu rosnącej presji szkodników glebowych, np. drutowców, od sezonu 2024, wszystkie odmiany kukurydzy Pioneer są zaprawione teflutryną.

W podstawowym pakiecie LumiGen Premium znajdują się: fungicydowa zaprawa nasienna Redigo M 120 FS (metalaksyl 20 g i protiokonazol 100 g/l), która chroni przed zgorzelą siewek powodowaną m.in. przez grzyby Fusarium spp. i Pythium spp., insektycydowa zaprawa nasienna (teflutryna w ilości 200 g/l), która chroni przed larwami drutowców oraz biologiczna zaprawa nasienna Lumidapt Optima, mająca stymulować rozwój systemu korzeniowego i pozwalać na lepsze pobieranie składników pokarmowych i wody oraz pobudzać rośliny do lepszego startu. Za opłatą dostępny jest pakiet zapraw LumiGen Full, który zawiera dodatkową zaprawę nasienną odstraszającą ptaki Korit 420 FS (ziram w ilości 420 g/l).

Fot. Magdalena Kowalczyk

Zapoznałem się z informacją o
administratorze i przetwarzaniu danych

Komentarze

Brak komentarzy