EKMA już 22 lutego

2024-02-01

Tym razem nie w Bydgoszczy, ale w Żninie odbędzie się kolejna edycja najważniejszej imprezy adresowanej do gospodarstw towarowych w Polsce.

9. edycja Europejskiego Kongresu Menadżerów Agrobiznesu (EKMA) od lat przyciąga nie tylko rolników, naukowców, ale również dziennikarzy i polityków, którzy wspólnie omawiają najbardziej palące kwestie dotyczące polskiego i europejskiego sektora rolno-spożywczego. 

– Najbliższa edycja odbędzie się 22 lutego 2024r. w niesamowitej Cukrowni Żnin – odrestaurowanej byłej fabryce, która kiedyś związana była z rolnictwem i przetwórstwem spożywczym, a dziś jest centrum konferencyjno-wypoczynkowym łączącym tradycję z nowoczesnością – mówi Łukasz Gapa, dyrektor biura Związku Pracodawców-Dzierżawców i Właścicieli Rolnych w Bydgoszczy, ZPDiWR, wspólnie z Polską Federacją Rolną (PFR) organizuje kongres.

Udział w EKMA jest bezpłatny, a całe wydarzenie odbywać się będzie w formule hybrydowej – stacjonarnie i online po wcześniejszej rejestracji. – Dzięki temu każdy, dla kogo przyszłość rolnictwa jest ważna, będzie mógł wziąć w nim udział – tłumaczy Gapa. 

W tym roku EKMA zostanie w dużej mierze poświęcona przede wszystkim wpływowi wojny w Ukrainie na rynki, a także eksportowi sektora rolno-spożywczego, biologizacji, cyfryzacji i mechanizacji rolnictwa. Kongres, na który będzie składało się pięć debat tematycznych potrwa ok. 8 godzin (w trakcie przewidziano przerwy na networking). – Porozmawiamy o wyzwaniach polskich rolników związanych ze zmianami klimatycznymi i z zapewnieniem bezpieczeństwa żywnościowego. Pokażemy możliwości, jakie daje rolnictwo regeneratywne, a także właściwa integracja polskiego środowiska rolniczego w ramach istniejącej struktury agrarnej – zaznacza Mariusz Olejnik, prezes zarządu Polskiej Federacji Rolnej. – Postaramy się także znaleźć odpowiedź na pytanie, jak utrzymać się na rynku i osiągać stabilne zyski, produkując wysokiej jakości żywność, która równocześnie będzie dostępna dla konsumenta – dodaje Roman Wiatrowski, prezes zarządu Związku Pracodawców-Dzierżawców i Właścicieli Rolnych w Bydgoszczy. Organizatorzy zwracają uwagę, że eksperci, którzy wezmą udział w spotkaniach, to praktycy z wieloletnim doświadczeniem, a także liderzy i przedstawiciele największych światowych marek.

Patronem medialnym wydarzenia jest miesięcznik „Przedsiębiorca Rolny”, a także multiportal Agropolska.pl.

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie https://kongresagrobiznesu.pl

Zapoznałem się z informacją o
administratorze i przetwarzaniu danych

Komentarze

Brak komentarzy