Europejska Konferencja oraz jubileusz 40-lecia działalności PZPK

2023-05-09

Polski Związek Producentów Kukurydzy (PZPK) i Europejska Konfederacja Produkcji Kukurydzy (CEPM) zapraszają 31 maja br. na konferencję „Kukurydza rośliną przyszłości”, która odbędzie się w Centrum Kongresowym IOR w Poznaniu, ul. Władysława Węgorka 20.

W sesji przedpołudniowej „Przyszłość kukurydzy w UE – Strategia rozwoju europejskiego sektora kukurydzy w obliczu aktualnych wyzwań” odbędzie się panel referatowo‑dyskusyjny z wystąpieniami m.in.: Tadeusza Michalskiego – prezesa PZPK, Daniela Payraube – prezesa CEPM, Janusza Wojciechowskiego – Komisarza UE ds. Rolnictwa (przekaz wideo), przedstawiciela MRiRW, Sébastiena Abis – eksperta IRIS (Francja), Jerzego Plewy – eksperta Team Europe, Dyrektora Generalnego ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich KE w latach 2013-2020. W sesji popołudniowej „Kukurydza rośliną przyszłości” zaplanowano wystąpienia ekspertów z uniwersytetów i instytutów badawczych z Polski i Francji, dotyczące innowacyjnych rozwiązań w hodowli i uprawie kukurydzy, jako odpowiedzi na strategiczne wyzwania stawiane europejskiemu sektorowi kukurydzy.

Konferencja zakończy się uroczystymi obchodami jubileuszu 40-lecia PZPK. Szczegóły na stronie internetowej: https://kukurydza.info.pl/ oraz pod tel.: +48 61 6627420.

Zapoznałem się z informacją o
administratorze i przetwarzaniu danych

Komentarze

Brak komentarzy