Kredyty dla rolników

2020-08-31

Bank Pocztowy uruchomił ofertę skierowaną do rolników, którzy mogą skorzystać z preferencyjnie oprocentowanych kredytów obrotowych i inwestycyjnych, a także ze specjalnie przygotowanych rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych czy ubezpieczeń rolniczych. Oferta jest dostępna we wszystkich województwach.

Na ofertę składają się między innymi kredyty do 2 mln zł –  inwestycyjne, udzielane na okres do 20 lat, i obrotowe, z okresem zapadalności do 48 miesięcy, preferencyjne rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe i ubezpieczenia rolnicze. Oferta pozwala na finansowanie rozwoju gospodarstwa, budowę obiektów związanych z produkcją, zakup ziemi rolnej, maszyn rolniczych, zwierząt hodowlanych itp. Dzięki umowie z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, oferowane przez BP kredyty udzielane są z gwarancjami Funduszu Gwarancji Rolnych. Gwarancja może zabezpieczyć do 80 proc. kwoty niespłaconego kapitału kredytu inwestycyjnego lub obrotowego.

Jednocześnie BP przygotował sieć sprzedaży detalicznej do obsługi segmentu agrobiznesu. Sprzedaż produktów odbywać się będzie w 160 oddziałach, przy wsparciu konsultantów telefonicznych poprzez infolinię. Formalności związane z przyznaniem finansowania zostały ograniczone do minimum, a wstępna ocena kredytowa wydawana będzie już w 30 minut.

BP liczy na udzielenie kilkudziesięciu mln zł finansowania jeszcze w 2020 r., głównie w formie kredytów inwestycyjnych. Zakłada również, że zainteresowaniem, szczególnie w pierwszym okresie, cieszyć się będą kredyty obrotowe, co jest związane wprowadzeniem uproszczonej metody oceny wniosków kredytowych do 200 tys. zł. 

Ponadto w lipcu PB podpisał umowę z firmą Lechpol w Szubinie (woj. kujawsko-pomorskie), na mocy której jej klienci mogą łatwiej korzystać z preferencyjnych linii kredytowych banku. Rolnicy z 41 powiatów w województwach: wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim oraz zachodniopomorskim będą mogli przeznaczyć uzyskane środki finansowe na zakup nawozów i środków do produkcji rolnej. Lechpol będzie oferował produkty BP poprzez sieć swoich mobilnych sprzedawców, którzy współpracują z doradcami banku. – Rolnicy, którzy współpracują z firmą Lechpol, uzyskają na mocy umowy dostęp do uproszczonej i szybszej metody oceny zdolności kredytowej. Chcemy zaoferować głównie kredyty odnawialne na 48 miesięcy z finansowaniem do 200 tysięcy złotych – mówiMarcin Kucharski, zastępca dyrektora departamentu zarządzania siecią sprzedaży w BP.

(Fem)

Zapoznałem się z informacją o
administratorze i przetwarzaniu danych

Komentarze

Brak komentarzy