Lśniące maszyny rolnicze przyciągały jak magnes

2024-02-07

Tysiące gości odwiedziło odbywającą się w dniach 19-21 stycznia dziesiątą jubileuszową edycję Międzynarodowych Targów Rolniczych Polagra Premiery. Impreza była świetną okazją nie tylko do oglądania, ale również merytorycznych dyskusji podczas licznych debat.

Polagra Premiery to jedno z największych halowych wydarzeń targowych obejmujących swoim zakresem technikę, uprawę i hodowlę. Targi dedykowane są przede wszystkim rolnikom, ale także właścicielom i zarządcom gospodarstw rolnych oraz przedsiębiorcom działającym w otoczenia biznesu agro. W tym roku zwiedzający mieli okazję na własne oczy zobaczyć najnowsze maszyny, zapoznać się z ofertą firm nasiennych oraz porozmawiać z branżowymi specjalistami i ekspertami.

W Poznaniu odbyły się ważne wydarzenia branżowe – dwudniowy Polski Kongres Rolniczy, XVI edycja Forum Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych oraz Pierwsze Polskie Forum Pojazdów Autonomicznych. Nie zabrakło również paneli dyskusyjnych dotyczących m.in.: zmian klimatycznych, globalnych powiązań handlowych, WPR, OZE, biogazu oraz rolnictwa węglowego. Uczestnicy targów mogli także poznać megatrendy w rolnictwie oraz spotkać się z uczestnikami programu „Rolnik szuka żony”.

W tym roku oferta wystawców w głównej mierze skupiła się na nowoczesnych trendach i innowacjach produktowych. Podczas wydarzenia wręczone zostały Złote Medale Targów Polagra Premiery – 14 nagród w kategorii „Maszyny, urządzenia i usługi dla rolnictwa” oraz 13 nagród w kategorii „Rośliny uprawne”. Uhonorowanych zostało 27 laureatów.

Na zdjęciu stoisko firmy Kuhn Maszyny Rolnicze, które wyróżniało się podczas Targów Polagra Premiery.

Fot. Magdalena Kowalczyk

Zapoznałem się z informacją o
administratorze i przetwarzaniu danych

Komentarze

Brak komentarzy