Nagrodzony Anwil

2020-12-28

Międzynarodowe Stowarzyszenie Nawozowe (International Fertilizer Association) nagrodziło spółkę Anwil z Grupy Orlen za realizację programu opieki nad produktem i dbanie, by produkcja nawozów, przetwarzanie surowców, magazynowanie oraz transport były bezpieczne dla zdrowia i środowiska. Informując o nagrodzie firma  podkreśliła w komunikacie, że wyróżnienie to otrzymała drugi rok z rzędu.

– Troska o najwyższą jakość, bezpieczeństwo procesowe i odpowiedzialne podejście do kwestii środowiskowych w procesie produkcji jest dla nas jedną z naczelnych zasad, których permanentnie przestrzegamy – stwierdziła prezes Anwilu Agnieszka Żyro. – To dla nas ważne, szczególnie w kontekście realizowanej inwestycji – trzeciej linii nawozowej. Już niebawem nasze zdolności produkcyjne wzrosną o połowę, a jakość nowo oferowanych nawozów będzie zgodna z najwyższymi standardami dotyczącymi zarówno produktu końcowego, jak i poszczególnych etapów jego powstawania z poszanowaniem środowiska.

Anwil przypomniał, że dołączył do Międzynarodowego Stowarzyszenia Nawozowego w 2018 r. Wyjaśnił, że jest to organizacja zrzeszająca podmioty zajmujące się produkcją, handlem, transportem i dystrybucją nawozów oraz surowców i półproduktów niezbędnych do ich wytwarzania. Spółka należy również do Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Nawozów – Fertilizers Europe.

Anwil z siedzibą we Włocławku (woj. kujawsko-pomorskie) to podmiot zależny PKN Orlen, w którym płocki koncern ma 100 proc. akcji. Spółka produkuje nawozy azotowe: saletrę amonową i saletrzak, a także wytwarza tworzywa sztuczne, w tym suspensyjny polichlorek winylu, którego jest jedynym producentem w Polsce. Już wcześniej Anwil informował, że uruchomienie trzeciej instalacji nawozowej zwiększy jego zdolności produkcyjne z 966 tys. t do 1 mln 461 tys. t rocznie. Zakładany koszt inwestycji to ok. 1,3 mld zł. Po zrealizowaniu projektu szacowany zysk operacyjny EBITDA Anwilu może wzrosnąć o ok. 57 mln euro rocznie. Według Anwilu, rozbudowa segmentu nawozowego, której ukończenie planowane jest na 2022 r., pozwoli na poszerzenie portfolio o cztery rodzaje produktów: saletrę grubą, saletrosiarczan amonu, saletrzak z siarką i saletrzak z magnezem o ulepszonych własnościach granuli.

(Fem) 

Zapoznałem się z informacją o
administratorze i przetwarzaniu danych

Komentarze

Brak komentarzy