Nowoczesna szkoła potrzebuje nauczycieli z pasją

2022-11-28

24 listopada Politechnika Bydgoska zorganizowała konferencję pt. „Politechnika Dialogu – porozmawiajmy o przyszłości edukacji”. Była to okazja do spotkania dwóch środowisk: szkół średnich i uczelni wyższych.

Dyskusja o wyzwaniach stojących przed współczesną edukacją, spotkania z przedstawicielami biznesu, prezentacja nowoczesnych pomocy dydaktycznych i rozwiązań wspierających pracę w szkole – to tylko niektóre z elementów konferencji dedykowanej nauczycielom szkół ponadpodstawowych z województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego, która 24 listopada odbyła się w Politechnice Bydgoskiej. Organizatorzy konferencji „Politechnika dialogu – porozmawiajmy o przyszłości edukacji” przygotowali cykl prelekcji dla nauczycieli z zakresu psychologii, coachingu, teorii edukacji czy innowacji w dydaktyce. Nauczyciele poznali ofertę edukacyjną Politechniki Bydgoskiej, a także możliwości współpracy z poszczególnymi wydziałami i jednostkami uczelni.

Podczas wydarzenia wyróżniono szkoły średnie, które w ostatnim roku współpracowały z uczelnią: Zespół Szkół Elektrycznych w Bydgoszczy, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bydgoszczy, Zespół Szkół Technicznych Grudziądzu, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Samostrzelu, Zespół Szkół Chemicznych w Bydgoszczy, ZSE-A („Ekonomik”) i Zespół Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy. Szczególne wyróżnienie za wsparcie akcji „Politechnika w Drodze” otrzymał Zespół Szkół Rolniczych im. Władysława Grabskiego w Grudziądzu.

Konferencja „Politechnika Dialogu” miała swoją kontynuację w budynku głównym Politechniki Bydgoskiej. Odbyły się tam warsztaty, targi edukacyjne oraz prezentacje partnerów. Uczestnicy konferencji mogli również zapoznać się z infrastrukturą uczelni i zwiedzać wydziały Politechniki Bydgoskiej.

Patronem medialnym konferencji była Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu „APRA” – wydawca specjalistycznych czasopism o tematyce rolniczej.

Fot. PBŚ

Zapoznałem się z informacją o
administratorze i przetwarzaniu danych

Komentarze

Brak komentarzy