Otwarto „fabrykę przyszłości”

2021-06-08

CLAAS po trzyletniej fazie przebudowy w Le Mans (Francja) oficjalnie uruchomił swoją supernowoczesną fabrykę ciągników. 

Producent podkreśla, że we francuskim zakładzie wdrożono najnowsze technologie cyfrowe (na kompletną modernizację linii montażowej i cyfrową transformację wydano ponad 40 mln euro). – Nasz zmodernizowany zakład w Le Mans wyznacza nowe standardy w produkcji wysokiej jakości ciągników połączonych w sieć – mówi Thomas Böck, dyrektor generalny CLAAS. – W ten sposób tworzymy przełomową podstawę dla naszego dalszego globalnego rozwoju – dodaje. 

Modernizacja zakładu stworzyła zupełnie nowe możliwości produkcji coraz bardziej zaawansowanych i indywidualnie skonfigurowanych ciągników. Zastosowanie wirtualnej rzeczywistości umożliwiło cyfrową symulację wszystkich procesów już na etapie planowania fabryki, i to nawet dla modeli ciągników, których produkcja jeszcze się nie rozpoczęła. 

Za pomocą animacji 3D i okularów VR odtworzono całą gamę scenariuszy, aby przejść przez wszystkie etapy montażu – od układu napędowego aż do gotowego i przetestowanego ciągnika. W przyszłości w ten sposób ma być produkowanych nawet 60 ciągników dziennie (rocznie daje to nawet 13 tys. maszyn).

Zapoznałem się z informacją o
administratorze i przetwarzaniu danych

Komentarze

Brak komentarzy