Poznań miastem premier

2020-01-08

Między 17 a 19 stycznia 2020 r. Poznań będzie miejscem premier branży rolniczej. Międzynarodowe Targi Rolnicze Polagra-Premiery to ważne wydarzenie dla rolników nie tylko w Polsce, ale w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

Targi to znakomita okazja, aby po raz pierwszy w Polsce zobaczyć nowości produktowe na sezon 2020 i porównać oferty różnych dostawców. Polagra-Premiery to również platforma wiedzy i wymiany doświadczeń, miejsce, w którym profesjonaliści z branży rolniczej będą mogli nie tylko zapoznać się z nowymi technologiami, maszynami i narzędziami, ale także wymienić się poglądami i rozwiązaniami dotyczącymi aktualnych wyzwań i problemów.

17 stycznia 2020 r. zaplanowano „Dzień Agronoma” i „Dzień Zootechnika”. W ramach „Dnia Agronoma” o 11.00 rozpocznie się konferencja poświęcona aktualnym wyzwaniom i nowościom w zakresie uprawy i techniki rolnej. Prelekcje zostały podzielone na dwa panele. Pierwszy, w godzinach 11.00-12.30 obejmie trzy wykłady z zakresu techniki i technologii uprawy. Prelegentami będą przedstawiciele Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu: prof. dr hab. Jacek Przybył, który będzie mówił m.in. o nowoczesnej technice uprawy roślin dostosowanej do potrzeb siedliska i wymagań roślin, dr hab. Tomasz Piechota, który poruszy temat uprawy pasowej oraz dr inż. Mirosław Czechłowski, który zaprezentuje technologie precyzyjnego rolnictwa i przedstawi doświadczenia polskich gospodarstw, które już wdrożyły te rozwiązania. Druga część rozpocznie się o 12.45 i potrwa do 13.45. Złożą się na nią prelekcje dotyczące upraw. Dr hab. Anna Wenda-Piesik z UTP w Bydgoszczy opowie o odporności chwastów na herbicydy, a dr hab. Zuzanna Sawińska z UP w Poznaniu poruszy temat strategii ochrony fungicydowej. Udział w konferencji jest bezpłatny, ale należy się zarejestrować online.

Natomiast „Dzień Zootechnika”, czyli prelekcje z zakresu hodowli odbędą się w Strefie Innowacji. To wydzielona przestrzeń, w której przez cały czas trwania targów odbywać się będą wykłady i prezentacje firm oraz wydawnictw branżowych. Dodatkowo wspólnie z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zorganizowane zostaną bezpłatne szkolenia z obsługi portalu IRZplus. Będą się one odbywać w ramach konferencji oraz dodatkowo powstanie strefa IRZplus w Strefie Innowacji, w której staną stanowiska komputerowe umożliwiające przeszkolenie kilkuset osób z praktycznej obsługi portalu. W planach jest też konkurs z nagrodami o wartości ok. 50 tys. zł.

29 listopada minął termin zgłoszeń produktów do konkursu o Złoty Medal MTP. Nagrodzone mają zostać produkty nowoczesne, innowacyjne i wytworzone w oparciu o najwyższej klasy technologie. Będą one oceniane dwuetapowo. Po werdykcie zespołu ekspertów zasiadających w sądzie konkursowym zacznie się kolejny etap rywalizacji – plebiscyt Złoty Medal – Wybór Konsumentów, w którym decydują zwiedzający i internauci. Głosowanie będzie możliwe
podczas targów w specjalnie przygotowanych do tego Strefach Mistrzów oraz u promotorów mobilnych lub za pośrednictwem strony internetowej nawet miesiąc po zakończeniu targów.

Jeśli chcesz odwiedzić Polagrę-Premiery możesz odebrać bezpłatne zaproszenie, które upoważnia do jednorazowego wejścia na targi. A jeśli chcesz zorganizować przyjazd większej grupy możesz skorzystać z dofinansowania przejazdu oraz bezpłatnych wejściówek dla wszystkich jej członków. Wartość dopłaty może wynieść 700 lub 900 zł, w zależności od przejechanych kilometrów. Więcej informacji  na www.polagra-premiery.pl

(Fem)

Zapoznałem się z informacją o
administratorze i przetwarzaniu danych

Komentarze

Brak komentarzy