Produkują chipsy dbając o środowisko

2023-10-19

Polskie Stowarzyszenie Zrównoważonego Rolnictwa i Żywności nie zwalnia tempa poszerzając współpracę z kolejnymi firmami. Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółka Lorenz Polska – wiodący producent europejskiego rynku przekąsek.

W naszym kraju firma posiada zakład produkcyjny zlokalizowany w Stanowicach k. Wrocławia. Wraz z innymi podmiotami będzie podejmować działania, których celem jest m.in. ograniczenie negatywnego wpływu rolnictwa na środowisko oraz klimat. Lorenz Polska jest znaczącym odbiorcą płodów rolnych. W Polsce firma współpracuje z ponad 80 lokalnymi rolnikami w zakresie dostaw ziemniaków. Gospodarstwa
partnerskie znajdują się w okolicach zakładów, co przekłada się na krótsze łańcuchy dostaw surowca, a w efekcie niższe emisje. – Nasi członkowie wspólnie działają na rzecz ograniczenia negatywnego wpływu rolnictwa na środowisko i klimat, pracują na rzecz wzmocnienia stabilności finansowej produkcji rolnej – mówi Małgorzata Bojańczyk, dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Zrównoważonego Rolnictwa i Żywności.

Zapoznałem się z informacją o
administratorze i przetwarzaniu danych

Komentarze

Brak komentarzy