Zapraszamy na EU Agro-Trade Platform

2021-03-12

Rolnictwo w Europie stoi przed nowymi wyzwaniami. Z jednej strony pandemia Covid-19 i potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego, a z drugiej degradacja zasobów naturalnych i związana z tym konieczność zminimalizowania wpływu produkcji rolnej na środowisko. Organizatorzy Europejskiego Forum Rolniczego w 2021 r. zapraszają do udziału w wirtualnej dyskusji o tym, jak zwiększać wydajność rolnictwa oraz obniżać koszty poprzez wdrażanie innowacji.

EU Agro-Trade Platform – trzydniowe wydarzenie on-line odbędzie się od 24 do 26 marca. To nowa, interaktywna platforma on-line, która będzie skupiać przedstawicieli sektora rolno-spożywczego z Polski oraz rynków zagranicznych i umożliwi nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych. Wirtualnym spotkaniom będą towarzyszyć webinaria z udziałem ekspertów.

W ramach jednego z nich zostanie poruszony temat innowacyjnych rozwiązań w rolnictwie. Na jakim etapie wdrażania smart farmingu są polscy rolnicy? Jakie produkty i usługi oferują dostawcy środków ochrony roślin i nawozów oraz cyfrowych narzędzi wspomagających prace polowe? Czy integrowana ochrona roślin pomoże ograniczyć presję na środowisko i ochronić bioróżnorodność? Jak efektywnie wprowadzić i skoordynować działania dotyczące innowacyjności na wsi oraz zapewnić współdziałanie rolnictwa, biznesu oraz administracji rządowej? Skąd pozyskać na to środki?

W webinarze „Znaczenie innowacji w rolnictwie i możliwości finansowania w ramach WPR” udział wezmą m.in.: Marek Zagórski, sekretarz stanu ds. cyfryzacji, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Wolfgang Burtsher, dyrektor generalny DG ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Komisji Europejskiej, prof. dr Csaba Gyuricza, rektor węgierskiego Uniwersytetu Rolno-Przyrodniczego (MATE), Michał Wiśniewski, zastępca dyrektora generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, dr Jerzy Plewa, ekspert Team Europe, dr Kerstin Burseg, programme manager innovation w EIT Food oraz dr Witold Łykowski, kierownik Działu Badań i Rozwoju w BASF Polska.

Rejestracja do udziału w EU Agro-Trade Platform będzie prowadzona do 23 marca. Aktywny udział w dyskusji jest możliwy tylko dla użytkowników zarejestrowanych na platformie EU Agro-Trade. Więcej szczegółów: www.forum-jasionka.pl

EU Agro-Trade Platform zastąpiła w tym roku Europejskie Forum Rolnicze, czyli dyskusje i spotkania z udziałem przedstawicieli polskiej oraz międzynarodowej polityki. Co roku forum gromadziło ponad 3 tys. uczestników – rolników, doradców rolnych, producentów i przetwórców, członków branżowych związków rolniczych, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz instytucji naukowych i branżowych z Europy. W związku z pandemią Covid-19 w 2020 r. III. edycja Europejskiego Forum Rolniczego została odwołana. Następna planowana jest na wiosnę 2022 r.

Europejskie Forum Rolnicze organizowane jest przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Agro Promotion.

(Fem)

Zapoznałem się z informacją o
administratorze i przetwarzaniu danych

Komentarze

Brak komentarzy